Şifresiz SSK Sorgulama Nasıl Yapılır ?

SSK sorgulamalarını e-devlet şifresi olmadan şifresiz ssk sorgulama ekranında tc kimlik no, nüfusa kayıtlı olduğu il, cilt no ve doğum tarihi bilgilerini girerek sorgulayabilirsiniz.
SGK e-SGM sistem çalışması nedeniyle, SSK Sorgulama uygulamaları geçici olarak www.turkiye.gov.tr web sitesinden hizmet vermektedir.
Şifresiz SSK Sorgulama işlemlerini aşağıdaki e-SGM ekranına tıkladıktan sonra e-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra "4A Hizmetleri" başlığı altındaki 4A Hizmet Dökümü linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.


SSK Resmi Şifresiz SSK Sorgulama Ekranı

SSK sorgulama sayfasının sağ tarafında şifresiz ve ücretsiz olarak SSK sorgulamayı nasıl yapacağınızı video sunumla anlatıyoruz. Ve yine 4 adımda ssk sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı ekran görüntüleriyle anlatıyoruz. SSK'lılar prim gün sayısını sorgulamak için 4A Hizmet dökümü'nü seçmeli.

Şifresiz SSK Sorgulama
DİKKAT : SSK'nın resmi şifresiz SSK sorgulama ekranında ssk prim gününüzü sorgulayabilirsiniz. SSK prim sorgusu için istenen kimlik bilgileri sadeleştirilmesine rağmen SGK'nın prim sorgulama sistemi aşırı yoğunluktan dolayı kilitlenebiliyor, girilen bilgiler yanlış şeklinde uyarılar veriyor sistem. SSK prim günlerinizi öğrenmek için yılmadan sabırla bir kaç defa denemelisiniz.

Ücretsiz ve şifresiz olarak SSK sorgulama işlemlerinizi aşağıda SSK'nın açılan ekranında sırayla TC Kimlik No, Nüfus İl, Cilt No, Doğum Yılı ve sistemin otomatik ürettiği Güvenlik Kodu bilgilerini ilgili alanlara girdikten sonra "Sorgula" butonuna basınız. e-Devlet şifresiz ssk sorgulama yapmak için Şifresiz SSK Sorgulama linkini takip edebilir ya da kimlik bilgilerinizle aşağıdaki ssk sorgulama ekranını kullanabilirsiniz.

SSK ve Bağkur hizmet birleştirmesi

Kişi SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı kurumlarına prim ödediyse emeklilik öncesi primlerini birleştirmesi için hizmet birleştirme talebinde bulunmalı. Son 7 yıl içinde en çok hangi kuruma prim ödediyse ordan emeklilik hakkı kazanır. Örneğin son 7 yıl içinde en çok SSK'ya prim ödediyse SSK'dan emekli olur. SGK hizmet birleştirmesi hakkında daha fazla bilgi için

Emekli olmak için SSK ve Bağkur hizmet birleştirmesi nasıl yapılır ?

SGK ve Bağkur Hizmet Birleştirmesi
sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

SSK prim sorgulama dökümlerinize göre Ne Zaman Emekli Olacağım ve SSK'dan ne kadar emekli maaşı alacağınızı Emekli Maaşı Sorgulama sayfalarından öğrebilirsiniz.

Şifresiz SSK Sorgulama Kimlik Bilgileri

şifresiz ssk sorgulama kimlik bilgileri

Sonraki adımda gelen ekranda belirtildiği gibi SSK'lılar Hizmet Dökümü 4A ve Bağkur'lular Hizmet Dökümü 4B linkine tıklamalı.
şifresiz ssk sorgulama

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

SGK güvenlik uzmanları ve bazı kurumların kişilerin talepleri doğrultusunda şifresiz SGK, 15 Aralık 2011'den itibaren tekrardan bazı SSK Sorgulama'larını www.sgk.gov.tr web sayfasından şifresiz görülebilmesini sağlamaya başladı. SSK Sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden de şifreli olarak sorgulanabilmekte. E-Devlet üzerinden E-Devlet SSK Sorgulama yapmak için. İsteyen kişiler SGK'ya dilekçeyle başvurarak SSK verilerinin başkalarınca görüntülenmesini engelleyebilecekler. SSK Sorgulama verilerinizin sadece e-devlet üzerinden e-devlet şifresi ile görüntülenmesi için SSK Verilerinin E-Devlet Şifresi ile Görüntülenmesi Talebi sayfasındaki dilekçeyi ilgili SGK müdürlüğüne gönderebilirsiniz.

Şifresiz ssk sorgulama almak için

1. adımda TC Kimlik No, nüfusa kayıtlı il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodu'nu giriniz.
2. adımda gelen ekranda 3. sırada listelenen "Hizmet Dökümü" linkine tıklayın.
3. adımda SSK'lı iseniz "4 A Hizmet Dökümü" isteğe bağlı sigortalı ya da bağkur'lu iseniz "4 B Hizmet Dökümü" seçiniz.
4. adımda gelen ekranda sigortalı hizmet dökümü detayını bulacaksınız. SSK Sicil numarası, ssk prim gün sayısı, iş yeri no, il, şube, dönem, işe giriş tarihi, kazanç ve işten çıkış tarihi bilgileri görüntülenecek.

Şifresiz SSK sorgulama ekranında ayrıca tescil kaydı tesbiti, emekli aylık bilgisi, işgöremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, GSS tescil sorgulama ve 4C İsteğe Bağlı bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"SSK Sorgulama" ile ilgili içeriği sosyal medya'da paylaşmak için;

Youtube Facebook Twitter Google+ LinkedIn Vimeo Dailymotion Pinterest Tumblr Addthis

Etiketler : SSK, SSK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, Şifresiz SSK Sorgulama, e devlet ssk sorgulama, 4a hizmet dökümü