E-Devlet Şifresi

Devlet Şifresi PTT'den TC Kimlik No ile alınır, E Devlet Şifresi ile e Devlet, SSK Sorgulama, SGK Sorgulama, Sigorta Sorgulama, Bağkur Borç Sorgulama, devlet sorgulamaları yapılır. E-Devlet Şifresi sayfasında E-Devlet Şifresi Nedir, E-Devlet Şifresi nasıl alınır, E Devlet Şifresi hatırlatma ve sıfırlama, E Devlet Şifresi ile E-Devlet Kapısı'ndan Giriş ve 3 Adımda E-Devlet Şifresi nasıl alınır sorularına cevaplar bulacaksınız.

3 Adımda E-Devlet Şifresi

  • E-Devlet için üzerinde TC kimlik No olan Kimliğinizle size en yakın E-Devlet Şifresi veren En Yakın PTT'ye gidiyorsunuz.
  • PTT Merkezi görevlisinin verdiği E-Devlet Şifresi başvuru formunu doldurduktan sonra için de geçiçi Devlet Şifresi olan zarfı şahsen teslim alıyorsunuz.
  • Geçiçi eDevlet şifresi ile E-Devlet Kapısı'ndan TC Kimlik No ve geçiçi e devlet şifresi'ni gönder butonuna tıkladıktan sonra E-Devlet sizden hatırlayabileceğiniz güvenli bir E Devlet Şifresi belirlemenizi isteyecek. Bu adımı da geçtikten sonra artık e-Şifre ile E Devlet uygulamalarını kullanabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır

e-Devlet kişisel bilgilerinizin güvenliğiniz için, e-Devlet şifrenizi her üç ayda bir kendi belirleyeceğiniz yeni bir şifre ile değiştirmeniz gerektiğini unutmayınız. Yeni e-devlet şifrenizi kullanarak E-Devlet Kapısı ve tc kimlik no doğrulama sistemini destekleyen kamu kurumlarının uygulamalarına kolaylıkla kullanıcı girişi yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Nereden Alınır

Size en yakın E-Devlet Şifresi veren PTT müdürlüklerinden E-Devlet Şifrenizi alabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntülerinde E-Devlet üzerinden nasıl PTT Sorgulama yapabileceğiniz anlatacağız.
E Devlet ekranında daire ile işaretli alan işaretlenerek ve aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi il seçimi ve ilçe seçimi yapılarak "sorgula" butonuna basınız. Size en yakın e devlet şifre alabileceğiniz PTT şubelerinin listesinden "Haritada Göster" e basarak bu PTT şubesine nasıl ulaşacağınızın yol tarifini alabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi için PTT Sorgulama

E-Devlet Şifresi Giriş Nasıl Yapılır

E-Devlet linkine tıkladığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksnız.
e devlet giriş
eDevlet Giriş butonuna basıldığında aşağıdaki ekranda PTT şubesinden alınan geçici e-devlet şifresi ile giriş yapılması için "e-Devlet Şifresi" tıklanır.

Devlet Şifresi

Gelen ekranda TC Kimlik No ve geçici e-Devlet Şifresi ile giriş yapılarak "Gönder" butonuna basılır.
eDevlet Şifresi
İlk kez e-Devlet Şifresi ile E-Devlet Kapısı'ndan giriş yaptıysanız ya da e-devlet şifre değişikliği yapacaksanız karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Mevcut şifreniz ve yeni devlet şifresi belirtilen uyarıları da dikkate alarak girilir ve "Değiştir" butonuna basılır.

e devlet şifresi

Son aşamada E-Devlet Şifre Değişikliğinin başarıyla tamamlandığına dair bir yazı ve E-Devlet Şifre gizliliği hakkında uyarılar içeren ekranla karşılacaksınız. e-Devlet Şifrenizi kesinlikle başkalarıyla paylaşmayın, e Devlet Şifrenizi ilk aldığınızda 2 TL, unutursanız da 4 TL vererek yeni bir şifre zarfı almanız gerekecektir.

E Devlet Şifresi Değişikliği

E-Devlet Şifresi Notlar

  • Yeni E-Devlet Şifresi en az 8 karakterden oluşmalıdır.
  • Yeni E Devlet Şifresi tamamen rakamlardan ya da tamamen harflerden oluşamaz.
  • Yeni e-Şifre, TC Kimlik numaranız ya da doğum tarihinizi içeremez.
  • Yeni E-Devlet Şifreniz en son kullandığınız üç şifreden farklı olmalıdır.
Yeni E-Devlet Şifresi belirle butonuna tıkladıktan sonra "Yeni şifrenizin en az 8 karakterden oluşmalı, en az bir adet harf ile bir adet rakam içermelidir. Şifreniz son kullanmış olduğunuz son 3 şifreden farklı olmalıdır. Şifreniz T.C. kimlik numaranızı ve doğum yılınızı içeremez" uyarılarını dikkate alarak Şu anda kullandığınız e-Devlet şifrenizi giriniz, Yeni e-Devlet şifrenizi giriniz (E-Devlet için Geçerli Karakterler: a..z A..Z 0..9 .,:;-_*?!="^+%&/()<>#${}[]'~ ).

İşlemler tamamlandıkta sonra aşağıdaki mesajla karşılacaksınız.
Tebrikler, yeni e-Devlet Şifrenizi başarı ile oluşturdunuz...

e-Devlet şifrenizi asla paylaşmayın
e-Devlet Şifresi size özeldir. Şifrenizi verdiğiniz kişiler size ait bazı kişisel bilgileri (Sosyal Güvenlik, Adres, Trafik Cezaları v.b.) görebilir, adınıza işlem yapabilir.

e-Devlet şifrenizi unutursanız, yeni bir şifre zarfı almanız gerekir.
Güvenlik nedeniyle şifre hatırlatması yapılamamaktadır. Eğer e-Devlet Şifrenizi unutursanız, yeni bir şifre zarfı satın almanız ve yeni bir sözleşme imzalamanız gerekecektir.

Sizden E Devlet Şifresi isteyen kişilere karşı dikkali olun.
e-Devlet Destek Ekibi (160) dahil, hiç bir kamu kurum ve kuruluşu sizden telefon, e-Posta v.b. yollar ile şifrenizi istemeyecektir. E Devlet, size şifre değişikliği, güvenlik, bilgi doğrulama vb amaç ile e-posta göndermeyecektir. Bu tür kişilere karşı dikkatli olun ve 160 numaralı e-devlet destek telefonunu kendiniz aramadığınız sürece hiç bir kişisel bilginizi sizi arayan kişilere vermeyin.

E-Devlet Şifresi Değiştirme

Yeni devlet şifrenizi belirleyip, sisteme ilk girişinizi gerçekleştirdikten sonra, e-devlet websitesinin sol kısmında yeralan "Kişisel Bilgi ve Ayarlarım" linkine tıklayarak, yeni e-devlet şifrenizi güvenli bir şekilde belirleyebilirsiniz.

E-Devlet üzerinden işlem yapabilmenin devlet şifresi harici yöntemleri

e-Devlet uygulamalarından yararlanabilmek için aşağıdaki yöntemlerden birini seçerek de e-devlet sistemine giriş şifresi alabilirsiniz.
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"e Devlet" ile ilgili içeriği sosyal medya'da paylaşmak için;

WhatsApp Facebook Twitter Google+ LinkedIn Digg Pinterest Addthis

Sayfa Etiketleri : e devlet, e-devlet, edevlet, e-sgm, ssk hizmet dökümü, sgk sorgulama, e devlet sorgulama, turkiye.gov.tr, e devlet şifresi, e devlet kapısı, ptt sorgulama