EKarne Sorgulama

E-Karne Sorgulama ekranında veliler çocukların e-okul durumlarını öğrenir ve karne notlarına e karne sorgulama ile kontrol edebilirler. E Karne uygulaması sadece karne dönemlerinde değil, sürekli ılan e-okul sistemiyle veliler öğrencilerin okul bilgilerini devamlı izlenebilmesine imkanı tanır. E Karne sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki bağlantıdan ya da yine aşdağıki online e-Karne ekranından yararlanabilirsiniz.
Veliler, öğrenciler E-Karne Sorgulama sistemiyle öğrecilerin notlarına, öğrenci devam durumlarına doğrudan ulaşabilir veya milli eğitim bakanlığı sitesinin "Veli Bilgilendirme Sistemi" linkine tıklayarak ulaşabilmektedirler. E-Karne Sorgulama yapmak için linki takip edebilir ya da bu sayfadan e-karne uygulamasını kullanabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, velilerin ilk kez çocuklarının karnesini internetten görebildiklerini ve kontrol edebildiklerini söyledi. Çocukların artık karnelerindeki notları değiştirme ihtimallerinin kalmadığını belirten Bakan Çelik, E-Devlet uygulamasında yapılan çalışmalarla, Türkiye'nin E-Karne uygulaması alanında Dünya 8′incisi olduğunu hatırlattı.

İlk ve Orta öğretimde yaklaşan yıl sonu karne heyecanı, öğrencilerin ve velilerin E-Okul Karne Sonuçları uygulamasını kullanarak öğrenci durumunu online sorgulayaarak bilgi alabilirler.

E-Karne ve E-Okul konusunda yardım :

e-Okul Veli Bilgilendirme Servisi, resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmıştır. Sisteme girildiğinde aşağıdaki bilgiler öğrenilebilir:

Duyurular:  Okul yöneticileri  ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

Ders Programı:  Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı,

Devamsızlık Bilgileri:  Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar,

Not Bilgileri:  Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar,

Sınav ve Proje Bilgileri:  Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler,
 
Öğrenci T.C. Kimlik No: İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.
 
Öğrenci Okul No: Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.  

Okul idarecileri ve öğretmen tarafından girilen bilgiler E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yardımıyla E-Okul Karne Notları sonucuna göre öğrenci ve veliler alacakları belgenin takdir ya da teşekkür mi Takdir Teşekkür Hesaplama ekranından kontrol edebilirler.

Karne Notu Hesaplama İlgili Bağlantılar

E-Okul ve e-Karne İlgili Bağlantılar

E Okul Karne Sonuçları Video

E-Okul Sistemi Devreye Girdi

E-Okul Notları, E Okul Not Değişiklikleri