Şifresiz Sigorta Sorgulama

Şifresiz Sigorta Sorgulama e-devlet şifresi olmadan sigorta websitesi sgk.gov.tr'den yeniden ücretsiz herkese Sigorta Sorgulama Şifresiz olarak açıldı.
SGK e-SGM sistem çalışması nedeniyle, Sigorta Sorgulama uygulamaları geçici olarak www.turkiye.gov.tr web sitesinden hizmet vermektedir.
Şifresiz Sigorta Sorgulama işlemlerini aşağıdaki e-SGM ekranına tıkladıktan sonra e-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra "4A Hizmetleri" başlığı altındaki 4A Hizmet Dökümü linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sigorta Sorgulama Şifresiz işlemi için Sigorta'nın açılan ekranında TC Kimlik No, Nüfus İl, Cilt No, Doğum Tarihi ve Güvenlik kodu bilgilerini girdikten sonra "Sorgula" butonuna basınız. Sigorta Sorgulama Şifresiz linkini takip edebilirsiniz ya da aşağıdaki sigortanın resmi TC kimlik no ile Şifresiz Sigorta Sorgulama ekranını kullanabilirsiniz.

TC Kimlik No ile Şifresiz Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Şifresiz Sigorta Sorgulama

Adım Adım Şifresiz Sigorta Sorgulama

SGK'nın aldığı kararla Sigorta Sorgulama işlemleri ücretsiz sorgulanabilecek ancak eski Sigorta sorgulama'dan farklı olarak yine kişisel bilgilerin güvenliği amaçlı kişinin daha fazla kimlik bilgileri girilerek sorgulama yapılabilecek. Aşağıdaki Sigorta Sorgulama ekran görüntülerinde olduğu gibi birinci adımda TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfus İl, Nüfus İlçe, Cilt No, Aile Sıra No, Doğum Tarihi ve Güvenlik bilgilerinin tamamını doğru olarak girmelisiniz.

Belirtilen kimlik bilgileri kimlik doğrulama sistemi tarafında doğrulanırsa bir sonraki ekranda SGK'nın ücretsiz sorgulama ekranlarına ulaşmış olacaksınız.

Sigorta Sorgulama Ekranları


Sigorta Sorgulama Şifresiz sayfasında SSK Sorgulama, Sigorta Sorgulama, 4 A Hizmet Dökümü sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz.

SGK güvenlik uzmanları ve bazı kurumların kişilerin talepleri doğrultusunda SGK, 15 Aralık 2011'den itibaren tekrardan bazı Sigorta Sorgulama'larını www.sgk.gov.tr web sayfasından şifresiz görülebilmesini sağlamaya başladı. Sigorta Sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden de şifreli olarak sorgulanabilmekte. E-Devlet üzerinden E-Devlet Sigorta Sorgulama yapmak için. İsteyen kişiler SGK'ya dilekçeyle başvurarak Sigorta verilerinin başkalarınca görüntülenmesini engelleyebilecekler. Sigorta Sorgulama verilerinizin sadece e-devlet üzerinden görüntülenmesini istiyorsanız SGK hizmetleri yeniden şifresiz sayfasındaki dilekçeyi ilgili SGK müdürlüğüne gönderebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi ile Sigorta Sorgulama

SGK, 15 Aralık 2011'den itibaren tekrardan bazı Sigorta Sorgulama'larını www.sgk.gov.tr web sayfasından şifresiz görülebilmesini sağlamaya başladı.Sigorta Sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden şifreli olarak sorgulanabildiği gibi Sigorta'nın internet sitesinden de aynı zamanda sorgulama yapılabilecek. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için SGK hizmetleri yeniden şifresiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

SSK Sorgulama Sistemi 1 Kasım 2010 tarihi itibariyle tamamen değişti. E-Devlet sorgulamaları için açılan ekranda TC Kimlik No ve size en yakın PTT'den aldığınız e-Devlet Şifresi'yle sisteme giriş yapınız. Ekranın sağ üst kısmında arama alanına 4 A Hizmet Dökümü yazınız. Sigorta Hizmet Dökümü Sorgulama linkine tıklayarak da sorgulama yapabilirsiniz. (Not: E-devlet şifrenizi size en yakın PTT adresinden Nüfus cüzdanınızla şahsen başvurarak 1 TL karşılığında alabilirsiniz.).

Ne Zaman Emekli OlacağımSSK - Sosyal Sigortalar


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :


1. Adım : Şifresiz sigorta sorgulama almak için TC Kimlik No, nüfusa kayıtlı il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodu'nu girin.
2. Adım : Gelen ekranda 3. sırada listelenen "Hizmet Dökümü" linkine tıklayın.
3. Adım : Sigortalı iseniz "4 A Hizmet Dökümü" Bağkur'lu iseniz "4 B Hizmet Dökümü" seçiniz.
4. Adım : Gelen ekranda sigortalı hizmet dökümü detayını bulacaksınız. Sigorta sicil no, ödenen prim gün sayısı, iş yeri no, il, şube, dönem, işe giriş tarihi, kazanç ve işten çıkış tarihi bilgileri görüntülenecek.
Şifresiz sigorta sorgulama ekranında ayrıca tescil kaydı tesbiti, emekli aylık bilgisi, işgöremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, GSS tescil sorgulama ve 4C İsteğe Bağlı bilgilerini sorgulayabilirsiniz.


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım