SGK - Sosyal Güvenlik Kurumu

SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu 2006 tarihli 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile Bağkur, SSK ve Emekli Sandığı kurumlarının devredilmesi ile kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı kuruluş.
SGK e-SGM sistem çalışması nedeniyle, SGK Sorgulama uygulamaları geçici olarak www.turkiye.gov.tr web sitesinden hizmet vermektedir.

e-SGM SGK Sorgulama Sayfası Neden Açılmıyor Öğrenmek İçin >>

SGK İşlemleri E-Devlet Sistemi Üzerinden Yapılabiliyor

E-devlet sorgulama sisteminde tüm SGK Sorgulama işlemlerini e-devlet üzerinden yapılabilirsiniz. Kişisel bilgilerin güvenliğin sağlamak ve kurumsal verilerin tek merkezden kontrolü amacıyla yeni e-devlet sisteminde SGK işlemlerini yapabilmek için e-devlet şifresi almalısınız. Kimliğinizle size en yakın PTT şubesine başvurarak E-Devlet Şifrenizi alabilirsiniz.

E-devlet şifresini aldıkta sonra E-Devlet sorgulama sistemine TC Kimlik No ve e-devlet şifrenizle giriş yapınız. E-Devlet SGK Sorgulama ekranında yararlanabileceğiniz SGK işlemlerinden bazıları; SGK Sorgulama, SGK Hizmet Dökümü, SGK Prim Sorgulama, SGK Gün Sorgulama, SGK Maaş Sorgulama, SGK Emekli Maaş Sorgulama, SGK Prim Gün Sayısı Öğrenme, e-Devlet SGK Sorgulama, TC Kimlik No ile SGK Sorgulama, 4 A Hizmet Dökümü sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. SGK işlemlerinizi, kısa yoldan E-Devlet Kapısı'ndan giriş yaparak 4A Hizmet Dökümü SGK Sorgulama linkini takip ederek yapabilirsiniz.
SGK Temel amacı; Sosyal Sigortacılık ilkelerine dayalı, etkin, adil, kolay erişilebilir ve malî açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir. Kurumun görevleri şunlardır:
  • Ulusal kalkınma strateji ve politikaları ile yıllık uygulama programlarını dikkate alarak sosyal güvenlik politikalarını uygulamak, bu politikaların geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak.
  • Hizmet sunduğu gerçek ve tüzel kişileri hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, haklarının kullanılmasını ve yükümlülüklerinin yerine getirilmesini kolaylaştırmak.
  • Sosyal güvenliğe ilişkin konularda; uluslararası gelişmeleri izlemek, Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlar ile işbirliği yapmak, yabancı ülkelerle yapılacak sosyal güvenlik sözleşmelerine ilişkin gerekli çalışmaları yürütmek, usûlüne göre yürürlüğe konulmuş uluslararası antlaşmaları uygulamak.
  • Sosyal güvenlik alanında, kamu idareleri arasında koordinasyon ve işbirliğini sağlamak.
  • Bu Kanun ve diğer kanunlar ile Kuruma verilen görevleri yapmak.
  • SGK Resmi Web Sitesi

Şifresiz SGK Sorgulama Ekranı SGK Resmi Ekranı

SGK Sorgulama aşağıdaki SSK'nın Şifresiz SGK Hizmet Dökümü ekranından yapılabilir ya da SGK Hizmet Dökümü linkine tıklayabilirsiniz. Şifresiz SGK Hizmet Dökümü için SGK çok fazla kimlik bilgisi istediği için SSK Sorgulama sistemi zaman zaman kilitlenebiliyor. SGK Sorgulama

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

SGK Sorgulama

SGK Sorgulama ekranında E-Devlet şifresi ile SGK Prim Sorgulama, SGK Hizmet Dökümü, SGK Gün Sorgulama, SGK Maaş Sorgulama ve SGK sorgulamaları yapabilirsiniz. SGK Sorgulama için.

SGK Prim Sorgulama

SGK Prim Sorgulama sayfasında TC Kimlik No ve E-Devlet Şifresi ile SGK Sorgulama, SGK Hizmet Dökümü, SGK Gün Sorgulama, SGK Sorgu ve SGK Emeklilik sorgulaması işlemlerini yapabilirsiniz. E-Devlet sorgulama sayfasında SGK Prim Sorgulama için.

SGK Hizmet Dökümü

SGK Hizmet Dökümü işlemlerinizi prim gün sayısı, ne zaman emekli olacağınız gibi TC Kimlik No ve E-Devlet Şifrenizle SGK Prim Sorgulama, SGK Gün Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, SGK Maaş Sorgulama ve Ne Zaman Emekli Olabilirim gibi SGK Sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. SGK Hizmet Dökümü sorgulama için.

E-Devlet SGK Sorgulama

E-Devlet SGK Sorgulama ekranında TC Kimlik No ve E-Devlet Şifresiyle SGK Hizmet Dökümü, SGK Prim Sorgulama, SGK Gün Sorgulama gibi SGK Sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. E-Devlet SGK Sorgulama işlemleri hakkında daha fazla bilgi.

SGK İl Müdürlükleri

SGK İl Müdürlükleri listesi sayfasında tüm şehirlerdeki SGK (SSK) Müdürlükleri'nin adresini, telefon numarasını, faks, email bilgilerini, harita konumlarını sorgulayabilirsiniz. Bu linkten SGK İl Müdürlükleri tüm listesine ulaşabilir, listeden ilgili SSK Müdürlüğü linkine tıklayınız. İstanbul SGK İl Müdürlüğü, Ankara SGK İl Müdürlüğü, İzmir SGK İl Müdürlüğü, Bursa SGK İl Müdürlüğü, Adana SGK İl Müdürlüğü, Antalya SGK İl Müdürlüğü ve İzmir SGK İl Müdürlüğü için.

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"SGK Sorgulama" ile ilgili içeriği sosyal medya'da paylaşmak için;

WhatsApp Facebook Twitter Google+ LinkedIn Digg Pinterest Addthis