Bağkur Borç Sorgulama

e-Devlet şifresi olmadan bağkur borç sorgulama yapmak için şifresiz bağkur borç sorgulama sayfasında tc kimlik no, doğum yeri, doğum yılı ve cilt no girerek bağkur hizmet dökümünü alabilirsiniz. Bağkur priminizi şifresiz öğrenmek için Bağkur Borç Sorgulama linkini takip edebilir ya da aşağıdaki Şifresiz Bağkur Borç Sorgulama ekranını kullanabilirsiniz.

E Devlet Şifresi olmadan Şifresiz Bağkur Borç Sorgulama

SGK e-SGM sistem çalışması nedeniyle, Bağkur Sorgulama uygulamaları geçici olarak www.turkiye.gov.tr web sitesinden hizmet vermektedir.

Bağkur Borç Sorgulama işlemlerini aşağıdaki e-SGM ekranına tıkladıktan sonra e-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra "4B Hizmetleri" başlığı altındaki 4B Hizmet Bilgisi linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.


Bağkur Borç Sorgulama
e-Devlet şifresi bağkur borç sorgulama yapmak için Bağkur Borç Sorgulama linkini takip edebilirsiniz.

Şifresiz Bağkur Borç Sorgulama Ekranları Yardım

Kasım 2010'dan önce Bağkur Borç Sorgulama işlemleri bagkur.gov.tr adresinden yapılıyordu. E-Devlet Kapısı uygulaması ile tüm Bağkur Borç Sorgulama işlemleri E-Devlet üzerinden yapılmakta.

Bağkur Borç Sorgulama ekranlarında ayrıca Bağkur No Sorgulama, Bağkur Emeklilik Sorgulama, E Devlet Bağkur Borç Sorgulama, Bağkur Maaş Sorgulama, Bağkur Emekli Aylık Bilgisi, Bağkur Yeşilkart sorgulamaları yapabilir, Bağkur Ne Zaman Emekli Olabilirim işlemlerini de sorgulayabilirsiniz.

SGK, 15 Aralık 2011'den itibaren tekrardan bazı Bağkur Sorgulama'larını www.sgk.gov.tr web sayfasından şifresiz görülebilmesini sağlamaya başladı.Bağkur Sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden şifreli olarak sorgulanabildiği gibi Bağkur'un internet sitesinden de aynı zamanda sorgulama yapılabilecek. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için SGK hizmetleri yeniden şifresiz sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle Bağkur Borç Sorgulama Nasıl Yapabilirim ?

Tüm kamu sorgulama sistemlerinin tek merkezden kontol edilmesi kapsamında Bağkur Borç Sorgulama işlemleri de turkiye.gov.tr adresinden yapılabilmekte. E-Devlet Sorgulama'ları için açılan ekranda TC Kimlik No ve size en yakın PTT'den aldığınız e-Devlet Şifresi'yle sisteme giriş yaptıktan sonra, sayfanın üst kısmında arama alanına "4B Borç Durumu" yazarak gelen listede 4B Borç Durumu linkine tıklayarak Bağkur Borç Sorgulaması yapabilirsiniz. Ve yine e-devlet kapısından içerik girdikten sonra Bağkur Borç Sorgulama linkine tıklayarak da doğrudan Bağkur Hizmet Dökümü ve Bağkur Sorgulama işlemlerinizi sorgulayabilirsiniz.

Emeklilik için Bağkur Hizmet Birleştirmesi

Kişi SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı kurumlarına prim ödediyse emeklilik öncesi primlerini birleştirmesi için hizmet birleştirme talebinde bulunmalı. Son 7 yıl içinde en çok hangi kuruma prim ödediyse ordan emeklilik hakkı kazanır. Örneğin son 7 yıl içinde en çok SSK'ya prim ödediyse SSK'dan emekli olur. SGK hizmet birleştirmesi hakkında daha fazla bilgi için

Emekli olmak için SSK ve Bağkur hizmet birleştirmesi nasıl yapılır

SGK ve Bağkur Hizmet Birleştirmesi
sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bilindiği üzere Bağkur genel olarak esnaf'ı ilgilendiren sosyal güvenlik sistemidir. SSK Prim Sorgulama siteminde patronunuz primlerinizi yatırırken Bağkur sisteminde patron siz olduğunuz için Bağkur primlerinizi siz yatırıyorsunuz. Yeni bağkur sisteminde TC Kimlik ve E-Devlet şifresiyle Bağkur Borç Bilgisi, Bağkur emeklilik şartları, bağkur prim borcu gibi Bağkur Borç Sorgulama ve tüm bağkur sorgulama işlemlerinizi E-devlet üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu kapsamda değişen Bağkur Sorgulama sistemiyle beraber Bağkur No ile Bağkur Sorgulama işlemleri de tarih oldu. Yine de Bağkur Hizmet Numaranızı öğrenmek isterseniz Bağkur No Sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bağkur ve 4-B

Eski sistemde Bağkur'a prim ödeyenler, yeni yapıda 4 B'li olarak tanımlanıyor. 4B; 657 sayılı kanunun 4/B maddesine tabii olan sözleşmeli memurlar için kullanılan tanımdır. Sözleşmeli Memurlar, muamelat ve özlük hakları bakımından 657 sayılı kanuna tabiidirler ve sosyal güvenlik bakımından kadrolu işçiler gibi 5510 sayılı SGK'ya tabiidirler. 4-B - Bağkur'lular işverenle yıllık sözleşme yaparlar ve 12 ay çalışırlar.

E-Devlet Şifresi ile Bağkur Borç Sorgulama ve Bağkur Sorgulama

  • E-Devlet Şifresi'ni alabilmek için Nüfuıs cüzdanınızla en yakın PTT müdürlüğüne şahsen başvuruyorsunuz. E-Devlet Şifrenizi ilk aldığınızda PTT'ye 1 TL işlem masrafı alnıyor. Unutmayın şifrenizi kaybederseniz PTT'ye yeniden başvurmalısınız, bu sefer her yeni şifre başvurusu için 10 TL ödeyeceksinizi unutmayın.
  • E-Devlet Şifresi almak işlem masrafı haricinde herhangi bir ekstra ücret vb hiç bir masraf yapılması sözkonusu değildir. E-Devlet sisteminde Bağkur Borç Sorgulama ve diğer Bağkur Sorgulama işlemlerinizi 4 B Borç Durumu sorgulama başlığı altında sorgulayabilirsiniz.

Bağkur Emeklilik İşlemleri Video

Bağkur Borç Sorgulama TC Kimlik No ile

TC Kimlik No ile Bağkur Borç Sorgulama işleminizi yapmak için E-Devlet sisteminde E-Devlet Şifrenizi gireek doğrudan yapmak ve Bağkur 4 B Borç Durumu sorgulamak için TC Kimlik No ile Bağkur Borç Sorgulama tıklayın.

E Devlet Bağkur Borç Sorgulama

E-Devlet üzerinden Bağkur Borç Sorgulama yapabilmek için de yine TC Kimlik No ve e-Devlet şifrenizle e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. TC Kimlik No ile Bağkur Borç Sorgulama tıklayın.

Bağkur Emeklilik Şartları

Yeni Sosyal Güvenlik yasası herşeyi değiştiriyor. Yeni Sosyal Güvenlik yasasında nasıl etkileneceğiz, yeni sgk yasasındaki yenilikler! Bağkur Emeklilik Şartları hakkında.
1. Adım : Şifresiz bağkur borç sorgulama almak için TC Kimlik No, nüfusa kayıtlı il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodu'nu girin.

2. Adım : Gelen ekranda 3. sırada listelenen "Hizmet Dökümü" linkine tıklayın.

3. Adım : Bağkur iseniz "4 A Hizmet Dökümü" Bağkur'lu iseniz "4 B Hizmet Dökümü" seçiniz.

4. Adım : Gelen ekranda bağkur hizmet dökümü detayını bulacaksınız. Sigorta sicil no, ödenen prim gün sayısı, iş yeri no, il, şube, dönem, işe giriş tarihi, kazanç ve işten çıkış tarihi bilgileri görüntülenecek.

Şifresiz bağkur borç sorgulama ekranında ayrıca tescil kaydı tesbiti, emekli aylık bilgisi, işgöremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, GSS tescil sorgulama ve 4C İsteğe Bağlı bilgilerini sorgulayabilirsiniz. Bağkur prim dökümünüzü nasıl yapacağınızı anlatan ekranlar için Şifresiz Bağkur Borç Sorgulama.

"Bağkur Borç Sorgulama" Yorum ve Sorularınız için...

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Bağkur Borç Sorgulama" ile ilgili içeriği sosyal medya'da paylaşmak için;

WhatsApp Facebook Twitter Google+ LinkedIn Digg Pinterest Addthis

Sayfa Etiketleri : bağkur, emekli maaşı, bağkur borç sorgulama, bağkur hizmet dökümü, bağkur sorgulama, e devlet bağkur borç sorgulama, 4b-borc-durumu, bağkur prim