Sigorta Prim Sorgulama

Sigorta Prim Sorgulama sayfasında TC Kimlik No ve E-Devlet Şifrenizle SSK Prim Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, Sigortalı Hizmet Dökümü, SSK İsteğe Bağlı Sigorta Primleri, Sigorta Gün Sayısı, Sigorta Prim Gün Sayısı gibi Sigorta Sorgulama işlemlerini sorgulayabilirsiniz.
SGK e-SGM sistem çalışması nedeniyle, Sigorta Sorgulama uygulamaları geçici olarak www.turkiye.gov.tr web sitesinden hizmet vermektedir.
Sigorta Prim Sorgulama işlemlerini aşağıdaki e-SGM ekranına tıkladıktan sonra e-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra "4A Hizmetleri" başlığı altındaki 4A Hizmet Dökümü linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sigorta prim günleri dökümünü şifresiz sigorta prim sorgulama sayfasından alabilir ya da aşağıda SSK'nın resmi sigorta prim sorgulama ekranından tc kimlik blgilerinizle öğrenebilirsiniz.

TC Kimlik No ile Sigorta Prim Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Sigorta Prim Sorgulama

Sigorta prim sayfasının sağ tarafında şifresiz olarak tc ile sigorta no sorgulama nasıl yapacağınızı video sunumla anlatıyoruz. Ve yine 4 adımda ssk prim sorgulamayı nasıl yapacağınızı ekran görüntüleriyle anlatan slayttan yararlanabilirsiniz. Sigorta hizmet dökümü için SSK'lılar Hizmet dökümü 4A ve Bağkur'lular "Hizmet Bilgisi 4B"'yi seçmeli.

Ekran Görüntüleriyle Şifresiz Sigorta Prim Sorgulama


Not : SGK, 15 Aralık 2011'den itibaren tekrardan bazı Sigorta Sorgulama uygulamalarını www.sgk.gov.tr web sayfasından şifresiz olarak sorgulanmasına olanak verdi. TC no ile ssk sicil sorgulama ekranında kaç yıldır sigortalı olduğunuzu, şu ana kadar ödenen ssk priminizi, aylık ssk primlerinizin hangi tutar üzerinden ödendiği gibi bilgileri de öğrenebilirsiniz.

Sigorta sicil no sorgulama sayfasında E Devlet şifresi ile turkiye.gov.tr websitesinden ve şifresiz olarak sgk.gov.tr adresinden nasıl Sigorta Sorgulama yapabileceğiniz bilgisini ve ilgili linkleri bulabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile Sigorta Prim Sorgulama yapmak için linki takip edebilirsiniz.

SSK Sorgulama işlemleri e-Devlet üzerinden şifreli olarak sorgulanabildiği gibi SGK'nın internet sitesinden de aynı zamanda sorgulama yapılabilecek. SSK'nın şifresiz prim öğrenme uygulaması hakkında daha fazla bilgi için SGK hizmetleri yeniden şifresiz sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

e-Devlet Şifresi ile Sigorta Sorgulama

Sigorta Prim Sorgulama Yardım: Karmaşık E-Devlet ekranlarında ssk sicil sorgulama işleminizi nasıl yapacağızı adım adım anlatacağız. Sigorta Sorgulama linkine tıklayarak açılan E-Devlet Sorgulama ekranında TC Kimlik No ve en yakın PTT'den aldığınız e-Devlet Şifresi'yle sisteme giriş yapınız. TC Kimlik numaranızı ve e-devlet şifreninizle sisteme ilk girişinizin hemen sonrasında sistem e-devlet şifrenizi değiştirmenizi önerecek. Yeni E-devlet Şifresi onaylandıktan sonra e-devlet kapısında içeriği girdiğiniz de Sigorta Hizmet Dökümü'nü almak için Sigorta Sorgulama linkini takip ediniz.

Değişen Sigorta Sorgulama sistemiyle birlikte Sigorta No Sorgulama ile SSK Sorgulama işlemleri yapmakda tarih oldu. Yine de Sigorta Sicil No öğrenmek isterseniz SSK No Sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. E-Devlet Kapısı'nda SSK Sorgulama ve e devlet ssk prim sorgulama kısayolunu takip ederek girmek istediğinizde; E-Devlet kimliğinizi doğrulamanızı isteyecek. Kimliğinizi "E-Devlet Şifresi", "Mobil İmza", "Elektronik İmza" ve "TC Kimlik Kartı" yöntemlerden birini kullanarak doğrulandıktan sonra SSK işlemlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

SSK Prim Sorgulama Video'lu Anlatım

SSK ve Bağkur hizmet birleştirmesi

Kişi SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı kurumlarına prim ödediyse emeklilik öncesi primlerini birleştirmesi için hizmet birleştirme talebinde bulunmalı. Son 7 yıl içinde en çok hangi kuruma prim ödediyse ordan emeklilik hakkı kazanır. Örneğin son 7 yıl içinde en çok SSK'ya prim ödediyse SSK'dan emekli olur. SGK hizmet birleştirmesi hakkında daha fazla bilgi için

Emekli olmak için SSK ve Bağkur hizmet birleştirmesi nasıl yapılır

SGK ve Bağkur Hizmet Birleştirmesi
sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

E-Devlet Sigorta Sorgulama

Sigorta Hizmet dökümünüzün e-devlet üzerinden online detayı için Sigorta Hizmet Dökümü sayfasına giriniz. Prim sorgulama işleminizi tc kimlik no ile yapmak için SSK Prim Sorgulama TC Kimlik No ile linkine tıklayınız. SSK Sorgulama işlemlerinin tam listesini görmek için SSK Sorgulama sayfasını inceleyebilirsiniz. Sigorta Sorgulama işlemlerinizi TC Kimlik Numarası girerek sorgulamak için SSK Sorgulama TC Kimlik No ile sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

E-Devlet üzerinde E-Devlet Kapısı'ndan giriş yaprak E Devlet SSK Sorgulama işlemlerinizi yapmak istiyorsanız nüfus cüzdanınız üzerindeki size özel kimlik no ve yine size özel kullanılabilen e-devlet şifresi ile E-Devlet SSK Sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. SSK Sorgulama işlemleri gibi E-Devlet Sigorta Sorgulama işlemleriniz için de E Devlet Sigorta Sorgulama sayfasını inceleyebilirsiniz.

Hastane Randevu ve Sigorta Prim Sorgulama

Sigorta Sorgulama işlemleri gibi Hastane Randevu taleplerinizi de artık internet üzerinden online randevu sistemleriyle yapılabiliyor. Böylece sabahın kör saatinde hastane kuyrukları beklemeden gün ve saat seçerek Çapa Randevu, Vakıf Gureba Randevu, Samatya Randevu, Bağcılar Devlet Hastanesi Randevu sistemlerinden TC Kimlik No ile randevu alabileceksiniz. Özel ve devlet hastanelerinin internet üzerinden online hastane randevu sistemlerine ulaşmak için >> Hastane Randevu

Sigorta Emeklilik Şartları

E-Devlet Sigorta Sorgulama sistemini değiştirdiği gibi Yeni Sosyal Güvenlik yasası da Sigorta Emeklilik şartlarını değiştirdi. Yeni Sosyal Güvenlik yasasında nasıl etkileneceğiz, yeni SSK yasasındaki yenilikler! Emeklilik Şartları hakkında.


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :


Şifresiz sigorta prim sorgulama yapmak için

1. adımda TC Kimlik No, nüfusa kayıtlı il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodu'nu giriniz.
2. adımda gelen ekranda 3. sırada listelenen "Hizmet Dökümü" linkine tıklayın.
3. adımda SSK'lı iseniz "Hizmet Dökümü 4A", bağkur'lu iseniz "Hizmet Bilgisi 4B"'yi seçiniz.
4. adımda gelen ekranda sigortalı hizmet dökümü detayını bulacaksınız. SSK Sicil No, ödenen prim gün sayısı, iş yeri no, il, şube, dönem, işe giriş tarihi, kazanç ve işten çıkış tarihi bilgileri görüntülenecek.

Şifresiz Sigorta sorgulama ekranında ayrıca tescil kaydı tesbiti, emekli aylık bilgisi, işgöremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, GSS tescil sorgulama ve 4C İsteğe Bağlı bilgilerini sorgulayabilirsiniz. SSK primlerinizi şifresiz sorgulabileceğinizi anlatan ekran görselleri için şifresiz ssk prim sorgulama ekranları.


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"SGK Sorgulama" ile ilgili içeriği sosyal medya'da paylaşmak için;

WhatsApp Facebook Twitter Google+ LinkedIn Digg Pinterest Addthis