SSK

SSK Sosyal Sigortalar Kurumu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı Türkiye'nin en büyük sosyal güvenlik kuruluşu, ülke nüfusunun yaklaşık %50'sine sigorta ve sağlık hizmeti sunmaktadır. SSK Kurum, Başkan ve Başkana bağlı birimler ile Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı Sigorta İşleri Genel Müdürlüğü, Sosyal Sigortalar Kurumu Başkanlığı Sağlık İşleri Genel Müdürlüğü ve bunların merkez ve taşra teşkilatından meydana gelmektedir.

Tüm SSK Uygulamaları E-Devlet Sistemi Üzerinde

E-devlet uygulamasının hayata geçirilmesiyle tüm SSK Sorgulama işlemleri 1 Kasım 2010 tarihi itibariyle e-devlet üzerinden yapılabilmekte. Kişisel bilgilerin güvenliği ve verilerin tek merkezden kontrolü amaçlanan yeni sistemde SSK işlemlerini yapabilmek için size özel e-devlet şifresi edinmelisiniz. TC Kimliğinizle size en yakın PTT şubesine başvurarak E-Devlet Şifre'nizi alabilirsiniz.

E-devlet şifrenizi aldıkta sonra E-Devlet sorgulama sistemine TC Kimlik No ve e-devlet şifrenizle giriş yapınız. E-Devlet SSK Sorgulama ekranında yararlanabileceğiniz SSK Ugulamalarından bazıları; SSK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, SSK Prim Sorgulama, SSK Gün Sorgulama, SSK Maaş Sorgulama, SSK Emekli Maaş Sorgulama, SSK Prim Gün Sayısı Öğrenme, e-devlet SSK Sorgulama, TC Kimlik No ile SSK Sorgulama, 4A Hizmet Dökümü, 4 A Emekli Aylık Bilgisi, 4A Emeklilik Kaydı ve 4 A Emekli Ödeme sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. SSK işlemlerinizi, kısa yoldan E-Devlet Kapısı'ndan giriş yaparak 4A Hizmet Dökümü SSK Sorgulama linkini takip ederek yapabilirsiniz.

SSK

SSK İşlemleri


SSK İşlemlerinden Bazıları

SSK Prim Sorgulama

SSK Prim Sorgulama sayfasında E-Devlet şifresi girerek SSK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, E-Devlet SSK Sorgulama, SSK Gün Sorgulama, SSK Emekli Maaşı Sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. SSK Prim Sorgulama için.

SSK Sorgulama TC Kimlik No ile

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama işlemlerinizi yapmak isterseniz yine e-devlet şifrenizle e-devlet sistemine giriş yaparak e-devlet ssk sorgulama ekranlarında SSK Hizmet Dökümü, SSK Prim Sorgulama, Sigorta Sorgulama yapabiliyor olacaksınız. SSK Sorgulama TC Kimlik No ile için.

SSK Gün Sorgulama

SSK Gün Sorgulama'larınızı da SSK Gün Sorgulama sayfasında TC Kimlik numaranızla ve E-Devlet Şifrenizle SSK Gün Dökümü alabilir, SSK Gün Sayınızı öğrenebilir, SK Prim Gün Sayısını sorgulayabilirsiniz. SSK Gün Sorgulama'sı için.

TC Kimlik No ile SSK Hizmet Dökümü

SSK Hizmet Dökümü işleminizi tc kimlik no ile yapabilmek için size en yakın PTT şubesinden e-devlet şifresi almalısınız. SSK Hizmet Dökümü TC Kimlik No ile yapabilmek için;

TC Kimlik No Sorgulama

TC Kimlik No Sorgulama ile TC Kimlik Numaranazı öğrenebilir ya da var olan TC Kimlik Numaranızı doğrulatabilirsiniz. TC Kimlik Numarası : Onbir (11) haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından TC Vatandaşlarına verilmiş tek bir sayıdır. TC Kimlik No Sorgulama için.

SGK İl Müdürlükleri

SGK İl Müdürlükleri listesi sayfasında tüm şehirlerdeki SGK (SSK) Müdürlükleri'nin adresini, telefon numarasını, faks, email bilgilerini, harita konumlarını sorgulayabilirsiniz. Bu linkten SGK İl Müdürlükleri tüm listesine ulaşabilirsiniz.

SSK Borç Sorgulama

SSK Borç Sorgulama yapabilmek için E-Devlet sistemine E-Devlet Şifrenizle giriş yapmalı ve SSK borcunuzu, SSK ödenen prim gün sayınızı, ne kadar prim daha ödemeniz gerektiği, SSK Prim Hesaplama, Cemiyet Kesintisi Sorgulama, Sigortalı Hizmet Dökümü, kaç yaşında emekli olabileceğiniz gibi soruların yanıtını bulabilirsiniz. SSK Borç Sorgulama'sı için.

SSK Sicil No Sorgulama

SSK Sicil No Sorgulama yapabilmek için TC Kimlik No'nuzu girmeli ve SSK Tescil Kaydı, SSK Sicil Numarası sorgulaması gibi işlemleri yapabilirsiniz. SSK Sicil No Sorgulama

SSK Tescil Kaydı

SSK Tescil Kaydınızı SSK Sicil No ya da TC Kimlik No bilgileriyle, Ad, Soyad, Baba Adı, Doğum Yılı, İlk Soyad bilgilerinden istenilen zorun alanları doldurduktan sonra Sorgula butonuna tıklayarak Sigortalılık Tescil Kaydı Tesbiti yapabilirsiniz.

SSK Hastaneleri

SSK Hastaneleri sayfasında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana gibi Türkiye'deki tüm illerdeki SSK Hastaneleri listesini il il, açık adres, telefon, fax gibi iletişim bilgilerine erişebilirsiniz. SSK Hastaneleri için.

SSK Emeklilik Şartları

Yeni Sosyal Güvenlik yasası herşeyi değiştiriyor. Yeni Sosyal Güvenlik yasasında nasıl etkileneceğiz, yeni SSK yasasındaki yenilikler! Emeklilik Şartları hakkında.

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"SSK Sorgulama" ile ilgili içeriği sosyal medya'da paylaşmak için;

Youtube Facebook Twitter Google+ LinkedIn Vimeo Dailymotion Pinterest Tumblr Addthis

Etiketler : ssk, ssk sorgulama, e devlet ssk sorgulama, 4a hizmet dökümü, ssk prim sorgulama, sosyal sigortalar kurumu