TC Kimlik No ile SSK Prim Sorgulama

SSK Prim Sorgulama sayfasında TC Kimlik No ve E-Devlet Şifresiyle SSK Hizmet Dökümü, SSK Prim Sorgulama, SSK Gün Sorgulama ve SSK Maaş Sorgulama yapabilirsiniz. TC kimlik no ile SSK Prim Sorgulama adresinden öğrenebilir ya da aşağıdaki ssk prim ekranından sorgulayabilirsiniz.

TC Kimlik No ile SSK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır ?

SGK e-SGM sistem çalışması nedeniyle, SSK Prim uygulamaları geçici olarak www.turkiye.gov.tr web sitesinden hizmet vermektedir.

SSK Prim Sorgulama işlemlerini aşağıdaki e-SGM ekranına tıkladıktan sonra e-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra "4A Hizmetleri" başlığı altındaki 4A Hizmet Dökümü linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

SSK Prim Sorgulama

SSK prim öğrenmek için SSK çok fazla kimlik bilgisi istediği için SGK sistemi zaman zaman kilitlenebiliyor. e-SGM Hizmet sorgulama bilgilerinize ulaşmak için kimlik bilgilerinizi bir kaç defa girmeniz gerekebilir.

Ekran Görüntüleriyle Şifresiz SSK Prim Sorgulama

SGK'nın aldığı kararla SSK prim sorgulama işlemleri ücretsiz sorgulanabilecek ancak eski ssk sorgulama'dan farklı olarak yine kişisel bilgilerin güvenliği amaçlı kişinin daha fazla kimlik bilgileri girilerek sorgulama yapılabilecek. Aşağıdaki e-SGM hizmet ekran görüntülerinde olduğu gibi birinci adımda TC Kimlik No, Nüfus İl, Cilt No, Doğum Yılı ve Güvenlik bilgilerinin tamamını doğru olarak girmelisiniz.

Belirtilen kimlik bilgileri kimlik doğrulama sistemi tarafında doğrulanırsa bir sonraki ekranda SGK'nın ücretsiz sorgulama ekranlarına ulaşmış olacaksınız.


e-Devlet Şifresi ile SSK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır ? (Video Anlatım)

SSK prim sistemi 1 Kasım 2010 tarihi itibariyle tamamen değişti. E-Devlet Sorgulama'ları için açılan ekranda TC Kimlik No ve PTT'den aldığınız e-Devlet Şifresi'yle sisteme giriş yapınız. TC kimlik no ve e-devlet şifresi doğru ise e-Devlet Kapısı'ndan giriş yaparak ssk prim sorgulama'nı kısa yolu SSK Prim Sorgulama TC Kimlik No İle linkine tıklayarak da sorgulama yapabilirsiniz. SSK prim sorgulama için e-devlet içinde kısa yoldan yapmak için e Devlet SSK Prim Sorgulama linkini takip ederek de SSK Sorgulama yapabilirsiniz.

Ne Zaman Emekli OlacağımSSK - Sosyal SigortalarŞifresiz ssk sorgulama yapmak için

1. adımda TC Kimlik No, nüfusa kayıtlı il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodunu giriniz.
2. adımda gelen ekranda 3. sırada listelenen "Hizmet Dökümü" linkine tıklayın.
3. adımda SSK'lı iseniz "4 A Hizmet Dökümü" bağkur'lu iseniz "4 B Hizmet Dökümü" seçiniz.
4. adımda gelen ekranda sigortalı hizmet dökümü detayını bulacaksınız. SSK Sicil No, ödenen prim gün sayısı, iş yeri no, il, şube, dönem, işe giriş tarihi, kazanç ve işten çıkış tarihi bilgileri görüntülenecek.

Şifresiz SSK prim sorgulama ekranında ayrıca tescil kaydı tesbiti, emekli aylık bilgisi, işgöremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, GSS tescil sorgulama ve 4C İsteğe Bağlı bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

SSK gün sorgulamalarınızı anlatan ekran görselleri için şifresiz ssk sorgulama ekranları.

SSK Ne Zaman Emekli Olacağım ?

GSS Borç Sorgulama


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"SSK Prim" ile ilgili içeriği sosyal medya'da paylaşmak için;

WhatsApp Facebook Twitter Google+ LinkedIn Digg Pinterest Addthis