SSK Prim Sorgulama

SSK prim sayfasında tc kimlik no ile SSK Prim Sorgulama yaparak ssk prim gün sayısını öğrenebilir ve e-Devlet şifresi olmadan da şifresiz ssk prim sorgulama yapabilirsiniz.

SSK prim günleri dökümünü şifresiz ssk prim sorgulama sayfasından alabilir ya da aşağıda SSK'nın resmi SSK Prim Sorgulama ekranından tc kimlik blgilerinizle öğrenebilirsiniz.

TC Kimlik ile şifresiz SSK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır ?

SGK e-SGM sistem çalışması nedeniyle, SSK Prim uygulamaları geçici olarak www.turkiye.gov.tr web sitesinden hizmet vermektedir.

SSK Prim Sorgulama işlemlerini aşağıdaki e-SGM ekranına tıkladıktan sonra e-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra "4A Hizmetleri" başlığı altındaki 4A Hizmet Dökümü linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

SSK Prim Sorgulama
SSK prim ödeme dökümlerinize göre Ne Zaman Emekli Olacağım ve SSK'dan ne kadar emekli maaşı alacağınızı Emekli Maaşı Sorgulama sayfasından öğrebilirsiniz.

SSK prim sayfasının sağ tarafında şifresiz ve ücretsiz olarak tc ile ssk prim sorgulama nasıl yapacağınızı video sunumla anlatıyoruz. Ve yine 4 adımda ssk prim sorgulamayı nasıl yapacağınızı ekran görüntüleriyle anlatan slayttan yararlanabilirsiniz. SSK'lılar prim gün sayısını öğrenmek için 4A Hizmet dökümü'nü seçmeli.

DİKKAT : Aşağıdaki SSK'nın resmi şifresiz SSK prim hesaplama ekranında ssk prim gününüzü sorgulayabilirsiniz. SSK prim sorgusu için istenen kimlik bilgileri sadeleştirilmesine rağmen SGK'nın prim sorgulama sistemi aşırı yoğunluktan zaman zaman kilitlenebiliyor, girilen bilgiler yanlış şeklinde uyarılar veriyor sistem. SSK prim ödemelerinizi öğrenmek için yılmadan sabırla bir kaç defa denemelisiniz.

Şifresiz ssk prim sorgulama yapmak için

1. adımda TC Kimlik No, nüfusa kayıtlı il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodu'nu giriniz.
2. adımda gelen ekranda 3. sırada listelenen "Hizmet Dökümü" linkine tıklayın.
3. adımda SSK'lı iseniz "4 A Hizmet Dökümü" bağkur'lu iseniz "4 B Hizmet Dökümü" seçiniz.
4. adımda gelen ekranda sigortalı hizmet dökümü detayını bulacaksınız. SSK Sicil No, ödenen prim gün sayısı, iş yeri no, il, şube, dönem, işe giriş tarihi, kazanç ve işten çıkış tarihi bilgileri görüntülenecek.

Şifresiz SSK prim sorgulama ekranında ayrıca tescil kaydı tesbiti, emekli aylık bilgisi, işgöremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, GSS tescil sorgulama ve 4C İsteğe Bağlı bilgilerini sorgulayabilirsiniz. SSK primlerinizi şifresiz sorgulabileceğinizi anlatan ekran görselleri için şifresiz ssk prim sorgulama ekranları.

Ekran Görüntüleriyle Şifresiz SSK Prim Sorgulama


Not : SGK, 15 Aralık 2011'den itibaren tekrardan bazı prim sorgulama uygulamalarını www.sgk.gov.tr web sayfasından şifresiz olarak sorgulanmasına olanak verdi. TC no ile ssk prim sorgulama ekranında kaç yıldır sigortalı olduğunuzu, şu ana kadar ödenen ssk priminizi, aylık ssk primlerinizin hangi tutar üzerinden ödendiği gibi bilgileri de öğrenebilirsiniz.

SSK Prim Sorgulama sayfasında E Devlet şifresi ile turkiye.gov.tr websitesinden ve şifresiz olarak sgk.gov.tr adresinden nasıl SSK Sorgulama yapabileceğiniz bilgisini ve ilgili linkleri bulabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile SSK Prim Sorgulama yapmak için linki takip edebilirsiniz.

SSK prim işlemleri e-Devlet üzerinden şifreli olarak sorgulanabildiği gibi SGK'nın internet sitesinden de aynı zamanda sorgulama yapılabilecek. SSK'nın şifresiz prim öğrenme uygulaması hakkında daha fazla bilgi için SGK hizmetleri yeniden şifresiz sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

e-Devlet Şifresi ile SSK Prim Sorgulama

Bilindiği üzere tüm SSK Sorgulama işlemleri 1 Kasım 2010 tarihi itibariyle e-devlet üzerinden yapılabilmekte. Gidişat tüm kamu sorgulama işlemlerimizin E-Devlet'imizin sağlayacağı. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi artık sadece vatandaşlık numaramızla tüm ssk sorgulama işlemlerimizi e-devlet ssk sorgulama sisteminde yapabilmek güzel bir uygulama.

SSK Sorgulama Yardım: Karmaşık E-Devlet ekranlarında SSK Sorgulama işleminizi nasıl yapacağızı adım adım anlatacağız. SSK Sorgulama linkine tıklayarak açılan E-Devlet Sorgulama ekranında TC Kimlik No ve en yakın PTT'den aldığınız e-Devlet Şifresi'yle sisteme giriş yapınız. TC Kimlik numaranızı ve e-devlet şifreninizle sisteme ilk girişinizin hemen sonrasında sistem e-devlet şifrenizi değiştirmenizi önerecek. Yeni E-devlet Şifreniz onaylandıktan sonra e-devlet kapısında içeriği girdiğiniz de SSK Hizmet Dökümü'nü almak için SSK Sorgulama linkini takip ediniz.

Değişen SSK Sorgulama sistemiyle birlikte SSK No Sorgulama ile SSK Sorgulama işlemleri yapmakda tarih oldu. Yine de SSK Sicil No öğrenmek isterseniz SSK No Sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. E-Devlet Kapısı'nda SSK Sorgulama ve e devlet ssk prim sorgulama kısayolunu takip ederek girmek istediğinizde; E-Devlet kimliğinizi doğrulamanızı isteyecek. Kimliğinizi "E-Devlet Şifresi", "Mobil İmza", "Elektronik İmza" ve "TC Kimlik Kartı" yöntemlerden birini kullanarak doğrulandıktan sonra SSK işlemlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

SSK Prim Sorgulama Video'lu Anlatım

SSK ve Bağkur hizmet birleştirmesi

Kişi SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı kurumlarına prim ödediyse emeklilik öncesi primlerini birleştirmesi için hizmet birleştirme talebinde bulunmalı. Son 7 yıl içinde en çok hangi kuruma prim ödediyse ordan emeklilik hakkı kazanır. Örneğin son 7 yıl içinde en çok SSK'ya prim ödediyse SSK'dan emekli olur. SGK hizmet birleştirmesi hakkında daha fazla bilgi için

Emekli olmak için SSK ve Bağkur hizmet birleştirmesi nasıl yapılır

SGK ve Bağkur Hizmet Birleştirmesi
sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

E-Devlet SSK Sorgulama

SSK Hizmet dökümünüzün e-devlet üzerinden online detayı için SSK Hizmet Dökümü sayfasına giriniz. Prim sorgulama işleminizi tc kimlik no ile yapmak için SSK Prim Sorgulama TC Kimlik No ile linkine tıklayınız. SSK Sorgulama işlemlerinin tam listesini görmek için SSK Sorgulama sayfasını inceleyebilirsiniz. SSK Sorgulama işlemlerinizi TC Kimlik Numarası girerek sorgulamak için SSK Sorgulama TC Kimlik No ile sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

E-Devlet üzerinde E-Devlet Kapısı'ndan giriş yaprak E Devlet SSK Sorgulama işlemlerinizi yapmak istiyorsanız nüfus cüzdanınız üzerindeki size özel kimlik no ve yine size özel kullanılabilen e-devlet şifresi ile E-Devlet SSK Sorgulama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. SSK Sorgulama işlemleri gibi E-Devlet Sigorta Sorgulama işlemleriniz için de E Devlet Sigorta Sorgulama sayfasını inceleyebilirsiniz.

SSK Sorgulama TC Kimlik No ile

TC Kimlik No ile SSK Sorgulama işlemlerinizi yapmak isterseniz yine e-devlet şifrenizle e-devlet sistemine giriş yaparak e-devlet ssk sorgulama ekranlarında SSK Hizmet Dökümü, SSK Prim Sorgulama, Sigorta Sorgulama yapabiliyor olacaksınız. SSK Sorgulama TC Kimlik No ile için.

Hastane Randevu ve SSK Prim Sorgulama

SSK Sorgulama işlemleri gibi Hastane Randevu taleplerinizi de artık internet üzerinden online randevu sistemleriyle yapılabiliyor. Böylece sabahın kör saatinde hastane kuyrukları beklemeden gün ve saat seçerek Çapa Randevu, Vakıf Gureba Randevu, Samatya Randevu, Bağcılar Devlet Hastanesi Randevu sistemlerinden TC Kimlik No ile randevu alabileceksiniz. Özel ve devlet hastanelerinin internet üzerinden online hastane randevu sistemlerine ulaşmak için >> Hastane Randevu

SSK Emeklilik Şartları

E-Devlet SSK Sorgulama sistemini değiştirdiği gibi Yeni Sosyal Güvenlik yasası da SSK Emeklilik şartlarını değiştirdi. Yeni Sosyal Güvenlik yasasında nasıl etkileneceğiz, yeni SSK yasasındaki yenilikler! Emeklilik Şartları hakkında.

E-Devlet ve SSK Sorgulama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"SSK Prim" ile ilgili içeriği sosyal medya'da paylaşmak için;

Youtube Facebook Twitter Google+ LinkedIn Vimeo Dailymotion Pinterest Tumblr Addthis

Etiketler : ssk prim, ssk prim sorgulama, ssk sorgulama, şifresiz ssk prim sorgulama, e devlet ssk prim sorgulama, ssk prim sorgulama tc kimlik no ile, ssk prim sorgulama tc ile, ssk prim sorgulama tc kimlik no ile şifresiz, ssk prim sorgulama tc, tc ile ssk prim sorgulama, tc ssk prim sorgulama, ssk prim sorgulama tc kimlik no ile giriş, ssk prim sorgulama e devlet, tc no ile ssk prim sorgulama, ssk prim sorgulama ne zaman emekli olabilirim, tc kimlik no ile ssk prim sorgulama, ssk prim sorgulaması, ssk prim sorgulama tc no ile