SSK Prim Hesaplama

SSK Prim Hesaplama ekranında TC Kimlik No ya da SSK Sicil No ile SSK Sorgulama, SSK prim dökümü, SSK Hizmet Dökümü, SSK prim hesaplama için yatırmanız gereken SSK Prim Gün hesabınızı yapabilirsiniz. SSK prim gün sayınızı ssk prim hesaplama adresinden öğrenebilir ya da aşağıdaki şifresiz ssk prim ekranından sorgulayabilirsiniz.

TC Kimlik No ile Şifresiz SSK Prim Hesaplama Nasıl Yapılır ?

SGK e-SGM sistem çalışması nedeniyle, SSK Prim uygulamaları geçici olarak www.turkiye.gov.tr web sitesinden hizmet vermektedir.

SSK Prim Hesaplama işlemlerini aşağıdaki e-SGM ekranına tıkladıktan sonra e-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra "4A Hizmetleri" başlığı altındaki 4A Hizmet Dökümü linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.

SSK Prim Hesaplama

Ekran Görüntüleriyle Şifresiz SSK Sorgulama

SGK'nın aldığı kararla SSK Sorgulama işlemleri ücretsiz sorgulanabilecek ancak eski ssk sorgulama'dan farklı olarak yine kişisel bilgilerin güvenliği amaçlı kişinin daha fazla kimlik bilgileri girilerek sorgulama yapılabilecek. Aşağıdaki e-SGM hizmet ekran görüntülerinde olduğu gibi birinci adımda TC Kimlik No, Nüfus İl, Cilt No, Doğum Yılı ve Güvenlik bilgilerinin tamamını doğru olarak girmelisiniz.

Belirtilen kimlik bilgileri kimlik doğrulama sistemi tarafında doğrulanırsa bir sonraki ekranda SGK'nın ücretsiz sorgulama ekranlarına ulaşmış olacaksınız.


e-Devlet Şifresi ile SSK Prim Nasıl Alınır ? (Video Anlatım)

Karışık E-Devlet ekranlarında ssk sorgulama işleminizi nasıl yapacağızı adım adım anlatacağız. SSK Sorgulama linkine tıkladıktan sonra açılan E-Devlet Sorgulama ekranında TC Kimlik No ve e-Devlet Şifresi'yle e-devlet sistemine giriş yapınız. TC Kimlik No ve e-devlet şifreninizle sisteme ilk girişinizin hemen sonrasında sistem e-devlet şifrenizi değiştirmenizi isteyecek. Yeni E-devlet Şifreniz onaylandıktan sonra e-Devlet Kapısı'ndan içeriği girdiğinizde SSK Sorgulama uygulamaları 4 A Hizmet Dökümü başlığı altında toplanmıştır. SSK Sorgulama hizmetlerini e-devlet içinde kısa yoldan yapmak için SSK Sorgulama linkini takip ederek de SSK Sorgulama yapabilirsiniz.

Ne Zaman Emekli OlacağımSSK - Sosyal Sigortalar


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :


Şifresiz ssk sorgulama yapmak için

1. adımda TC Kimlik No, nüfusa kayıtlı il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodunu giriniz.
2. adımda gelen ekranda 3. sırada listelenen "Hizmet Dökümü" linkine tıklayın.
3. adımda SSK'lı iseniz "4 A Hizmet Dökümü" bağkur'lu iseniz "4 B Hizmet Dökümü" seçiniz.
4. adımda gelen ekranda sigortalı hizmet dökümü detayını bulacaksınız. SSK Sicil No, ödenen prim gün sayısı, iş yeri no, il, şube, dönem, işe giriş tarihi, kazanç ve işten çıkış tarihi bilgileri görüntülenecek.

Şifresiz SSK prim sorgulama ekranında ayrıca tescil kaydı tesbiti, emekli aylık bilgisi, işgöremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, GSS tescil sorgulama ve 4C İsteğe Bağlı bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

SSK gün sorgulamalarınızı anlatan ekran görselleri için şifresiz ssk sorgulama ekranları.

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"SSK Prim" ile ilgili içeriği sosyal medya'da paylaşmak için;

WhatsApp Facebook Twitter Google+ LinkedIn Digg Pinterest Addthis