4 B Nedir

Bu sayfada 4 B Nedir, 4 B ne demektir gibi sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. 4B; 657 sayılı kanunun 4/B maddesine tabi, Sözleşmeli Memurlar'dır. Sözleşmeli Memurlar, muamelat ve özlük hakları bakımından 657 sayılı kanuna tabi olmalarına rağmen, sosyal güvenlik bakımından Kadrolu İşçiler gibi 5510 sayılı SGK ya tabi dirler. İşverenle yıllık sözleşme yapılır, 12 ay çalışırlar.
Maaşların döner sermayeden ödendiği, ve 657 sayılı kanunun 4 b bendine göre istihdam edilen personellerdir. memurlar için öngörülen tüm maddi haklardan yararlana bilirler, ancak tayin hakları yoktur. sadece becayiş ile yer değiştire bilirler. sosyal güvenlik kurumları ssk dır. döner + nöbet parası + maaş alırlar. genelde döner sermayesi iyi olan büyük hastanelerde çalışırlar.

Bağkur Sorgulama İşlemleri

Bağkur Borç Sorgulama

Bağkur Borç Sorgulama sayfasında TC Kimlik No ve E-Devlet Şifrenizle Bağkur Hizmet Dökümü, Emeklilik Sorgulama, Bağkur Ne Zaman Emekli Olabilirim gibi Bağkur Sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Bağkur Borç Sorgulama yapmak için.

Bağkur Hizmet Dökümü

Bağkur Hizmet Dökümü sayfasında TC Kimlik No ve E-Devlet Şifrenizle Bağkur Borç Sorgulama, Bağkur Borç Durumu, Bağkur 4B Borç Durumu, Bağkur Hizmet Süresi ve Bağkur Hizmet Listesi sorgulamalarını yapabilirsiniz. Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama işlemi için.

Bağkur Ne Zaman Emekli Olabilirim

Bağkur Ne Zaman Emekli Olabilirim sorgulaması işlemini TC Kimlik No ve PTT'den alacağınız E-Devlet Şifresi ile yapabileceksiniz. E-Devlet Sorgulama'ları için açılan ekranda TC Kimlik No ve PTT'den aldığınız e-Devlet Şifresi'yle sisteme giriş yapınız. Bağkur Ne Zaman Emekli Olabilirim Sorgulama için tıklayınız.