Bağkur Hizmet Dökümü

Bağkur Hizmet Dökümü ekranında E-Devlet Şifresi ile Bağkur Borç Sorgulama, Bağkur Sorgulama, Bağkur Hizmet Dökümü ve Bağkur Prim Sorgulama yapabilirsiniz. Bağkur Hizmet Dökümü işlemi için.

Bağkur Hizmet Dökümü'nü Nasıl Alabilirim?

SGK e-SGM sistem çalışması nedeniyle, Bağkur Sorgulama uygulamaları geçici olarak www.turkiye.gov.tr web sitesinden hizmet vermektedir.

Bağkur Borç Sorgulama işlemlerini aşağıdaki e-SGM ekranına tıkladıktan sonra e-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra "4B Hizmetleri" başlığı altındaki 4B Hizmet Bilgisi linkine tıklayarak öğrenebilirsiniz.


Şifresiz Bağkur Borç Sorgulama

SSK Sorgulama işlemleri gibi Bağkur Sorgulama işlemleri de artık Yeni Bağkur Sorgulama Sistemi adıyla e-devlet kapısından giriş yapılarak 1 Kasım 2010 tarihi itibariyle yapılabilmekte bilindiği üzere. E-Devlet Sorgulama'ları için açılan ekranda TC Kimlik No ve size en yakın PTT'den aldığınız e-Devlet Şifresi'yle sisteme giriş yapınız. E-Devlet Kapısında ilk defa giriş yaparken TC Kimlik No ve geçici E-Devlet Şifrenizden birini yanlış girerseniz can sıkıcı doğrulama karakterleriyle karşılaşabilirsiniz. E-Devlet Sorgulama sistemine ilk defa giriş yapıyorsanız PTT'den 1 TL karşılığında kapalı zarfla verilen edevlet şifresini sistem değiştirmenizi istenecek.

E-Devlet şifrenizle E-Devlet Kapısı'nda giriş yaptıysanız Bağkur hizmet dökümünün kısa yoluna bu sayfadan ulaşabilirsiniz; 4B Borç Durumu.

Bağkur Hizmet Dökümü'nü E-devlet sisteminde nasıl alabilirim?

Yeni e-devlet şifrenizle giriş yaptığınızda e-devlet kalabalık ekranlarında kaybolmadan, Bağkur Hizmet Dökümü'nün almak için e-devlet sorgulama ekranlarındaki karşılığı Bağkur 4B Borç Durumu olacaktır. Bağkur Hizmet Dökümü alabilmek için bu hizmet dökümü linline tıklayınız. Böylelikle Bağkur primi ödeyen biri olarak toplam bağkur hizmet dökümü bilgilerinizi detaylı olarak örenebilirsiniz.

Bağkur'a giriş tarihinizi, hangi tarihler arasında bağkur primlerini yatırdığınızı, yatırılan bağkur prim tutarlarını gün, ay ve yıllık olarak sorgulayabilirsiniz. Bugüne kadar toplam ödenen bağkur prim toplamını ve Bağkur emeklisi olabilmek için ödenmesi gereken prim tutarını da sorgulayabilirsiniz. Bağkur Borç Sorgulama işlemini de yine bu sayfa da sorgulayabilirsiniz. Bağkur Borç Sorgulama işleminizi TC Kimlik No ile yapabilmek için bu linke tıklayınız.

Yeni Bağkur Sorgulama Sistemi1. Adım : Şifresiz bağkur borç sorgulama almak için TC Kimlik No, nüfusa kayıtlı il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodu'nu girin.

2. Adım : Gelen ekranda 3. sırada listelenen "Hizmet Dökümü" linkine tıklayın.

3. Adım : Bağkur iseniz "4 A Hizmet Dökümü" Bağkur'lu iseniz "4 B Hizmet Dökümü" seçiniz.

4. Adım : Gelen ekranda bağkur hizmet dökümü detayını bulacaksınız. Sigorta sicil no, ödenen prim gün sayısı, iş yeri no, il, şube, dönem, işe giriş tarihi, kazanç ve işten çıkış tarihi bilgileri görüntülenecek.

Şifresiz bağkur borç sorgulama ekranında ayrıca tescil kaydı tesbiti, emekli aylık bilgisi, işgöremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, GSS tescil sorgulama ve 4C İsteğe Bağlı bilgilerini sorgulayabilirsiniz. Bağkur prim dökümünüzü nasıl yapacağınızı anlatan ekranlar için Şifresiz Bağkur Borç Sorgulama.

"Bağkur Borç Sorgulama" Yorum ve Sorularınız için...

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Bağkur Borç Sorgulama" ile ilgili içeriği sosyal medya'da paylaşmak için;

WhatsApp Facebook Twitter Google+ LinkedIn Digg Pinterest Addthis