Karne Notu Hesaplama

Karne Notu Teşşekkür Hesaplama ekranında meb e okul karne notu hesaplama programı ile ilköğretim karne notu hesaplama yapar, takdir ya da teşekkür belgesi alıp alamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Yaklaşan karne tatili öncesi öğrenci ve veliler E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nde öğretmenlerin E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi araclılığıyla girdiği öğrencilerin nihai karne notları olan E-Okul Karne Sonuçları göre dönem sonu alacağı belgeyi Takdir Teşekkür Hesaplama sayfasından hesaplayabilirler.
E-Okul Karne Sonuçları sayfasından ders not ortalamalarınızı "Karne Notu Hesaplama" programında her bir ders için ayrı ayrı ders saatleriyle girin. takdir teşekkür hesaplama yaparken e-Okul karne notları'nı (76,98) ondalık kısımlarını nokta ile ayırın.

Takdir ya da Teşekkür belgesi alıp alamayacağınızı aldığınız dersin notlarını aşağıdaki Karne Notu Hesaplama ekranında ilgili dersin karşına ders notu ve haftalık ders saatini girerek sisteme otomatik hesaplatabilirsiniz.

Karne Notu Hesaplama Ekranı

Karne Notu Hesaplama Yardım

4. sınıf, 5. sınıf, 6. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf'lar için karne notu hesaplama yapmadan önce E-Okul karne notlarına göre Takdir Belgesi ya da Teşekkür Belgesi'ne hak kazanmak için aşağıdaki hususları gözönünde bulundurun;
  • Türkçe Dersi en az 55 puan ve üstü olmalı
  • Diğer dersler de en az 45 puan olmalıdır.
  • 4. ve 5. Sınıflar Teknoloji ve Tasarım ders notunu girmeyecekler.
  • 6. 7. ve 8. Trafik Eğitimi ders notunu girmeyecekler.
  • Örnek Ders Notu Giriş: 76,98
Dönem sonu karne notu ortalaması 100 üzerinden 70.00 - 84.99 arasında olanlar Teşekkür almaya hak kazanırlar.

Dönem sonu karne başarı puanı 100 üzerinden 85.00 ve üstü olanlar Takdir almaya hak kazanırlar.

E. Çağrıcı

E-posta Adresi : [email protected] - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın "Karne Notu Hesaplama" ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - Karne Notu