Yeni SSK Sorgulama Sistemi

Friday, February 28, 2020
SSK Sorgulama Sistemi işlemlerin tek merkezden hızlı ve güvenli bir şekilde yürütülebilmesi için 1 Kasım 2010 itibariyle tamamen değişti. SSK Sorgulama işlemleri artık E-Devlet Sorgulama sistemi üzerinden yapılacak, bu sayede kişilerin bilgi güvenliği sağlanmış olacak.

SSK Sorgulama, SSK Hizmet Dökümü, SSK Prim Sorgulama, SSK Gün Sorgulam için ne yapmalıyım.

Artık yeni E-Devlet Sorgulama Sistemi'nde herkes TC Kimlik No ile birlikte sadece kendisinin kullanabileceği kişiuye özel bir E-Devlet Sifresi almak durmunda. Böylelikle tüm SSK Sorgulama işlemleri tek bir merkezden hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilecek.

SSK Sorgulama için E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet Sifresi'ni en yakın PTT Şubesine TC Kimlik Numarası olan Nüfus Cüzdanı ya da Ehliyet benzeri kimliğinizle başvurabilir ve 1 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.

SSK Sorgulama İşlemlerini Nasıl Gerçekleştirebilirim?

E-Devlet Sorgulama Sistemi'ine giriş yapabilmek için bu linke tıklayınız. Açılan ekranda TC Kimlik No ve E-Devlet Sifresi'ni girerek SSK Sorgulama yapmaya başlayabilirsiniz. Açılan ekranın sol bölümünde yeralan SSK Hizmet Dökümü, SSK Maaş Sorgulama, Emekli Maaşı Sorgulama, SSK Gün Sorgulama, SSK Prim Sorgulama gibi SSK Sorgu işlemlerini yapabilirsiniz.


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım