Araç Sorgulama

Wednesday, December 2, 2020
Araç Sorgulama sayfasında TC Kimlik No ve E-Devlet şifresiyle online araç sorgulama, plaka sorgulama, sürücü belgesi sorgulama, ceza puanı sorgulama gibi araç detaylarını sorgulayabilirsiniz. Aracın plaka numarasını girerek araç marka, model, sahip belge tarihi, tescil birimi, renk, cinsi, çalıntı olup olmadığı, hak mahrumiyeti bulunup bulunmadığı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Araç Sorgulama yapmak için.

Aracınızın (Arabanızın) bilgilerini ve çalıntı olup olmadığını sorgulamak için bu sorgulamayı kullanabilirsiniz. Sorgulama yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar aynen aşağıda aktarıldığı gibidir.

Araç Sorgulama Video

Sorgulama yapmadan önce aşağıdaki verilen bağlantıyı kullanarak Araç Bilgileri Sorgulama sayfasına giriniz. Daha sonra sizden sayfada bulunan iki yeri doldurmanız istenecektir. Bunlardan biri Güvenlik Kodu’dur. Güvenlik Kodu bir resim nesnesidir ve içerisinde çeşitli harfle ve numaralar bulunur. Bu sistem sorgulamaların insanlar tarafından yapılması için geliştirilmiş bir güvenlik aracıdır. Resimde göreceğiniz harfleri Araç Sorgulama sayfasındaki ilgili kutucuğa giriniz.

İkinci yapmanız gereken işlem plaka no (yani plaka numarası) girme, plaka no ile sorgulama işlemidir. Burda dikkat etmeniz gereken şey plaka numarasının nasıl girileceğidir. Örneğin plaka no 34 ABC 11 şeklinde ise kutucuğa 34ABC11 şeklinde yani plakadaki bütün sayıları ve harfleri bitişik olarak girmeniz gerekmektedir.

Bunlar yaptıktan sonra sorgulama tuşuna basarak sorgulamanızı gerçekleştirip girdiğiniz plakaya göre araç (araba) sorgulama sonunda ilgili araca ait bilgileri öğrenebilirsiniz.


Sorgulama sonunda size verilecek olan bilgiler; Araç (Araba) Markası, Modeli, Sahip Belge Tarihi, Tescil Birimi, Araba Renk, Varsa ikinci rengi, Araç Cinsi, Çalıntı Sorgulaması ve Hak Mahrumiyetinin olup olmadığı hakkında bilgiler edinebilirsiniz. Yapacağınız sorgulamada araç kaza sorgulama, borç sorgulama veya araç sahibi sorgulama bilgilerine erişemezsiniz.

Bu bilgilerin internet üzerinden öğrenebileceğine dair yetkili bir web sitesi bulunmamaktadır. O açıdan bu konuda hizmet verdiğini iddia eden internet sitelerine itibar etmeyiniz. Araç Kaza Sorgulama, Araç Borç Sorgulama ve Araç Sahini Sorgulama gibi işlemleri bundan böyle E-Devlet yoluyla yapılacaktır.

BU YÜZDEN E-DEVLET ŞİFRENİZ OLMADAN ARAÇ SORGULAMA YAPMANIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Kaynak:Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım