Primlerinizi Bir Kez Daha Kontrol Edin

Malumunuz Sosyal Güvenlik Kurumu altında toplanan 3 ayrı kuruluş var ve bunların mazisi epey gerilere dayanıyor. Ülkemizde hiçbir şeyin organize olmadığı ve devletin en büyük ve karışık 3 kurumunun birleştiğini de göz önüne alırsak çıkması muhtemel sorunlar elbette ki sizi de zor durumda bırakabilecektir.

İşte bunlardan biride aslında ödediğiniz ancak sistemde ödenmedi gözüken primleriniz olabilir. Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığının tüm verilerini alarak kendi veri bankasına kaydeden SGK aktarımlar sırasında bazı verilerin kaybolduğunu bildirdi. Bu kapsamda da kurum sigortalılardan daha önceki ödemelerine yönelik kayıt ve talep etmeye başladı.

Ancak bu noktada da karışıklık yüksek seviyeye tırmanmış durumda. SGK için bildirimleri internetten ya da bulundukları şehirden yapabileceğini sanan sigortalıları Ankara’ya gitmek gibi bir sürpriz karşıladı.

SGK genel merkezden yapılan açıklama ile bu sorunun en kısa sürede çözüleceği açıklanırken, aynı çatı altında birleşen kurumlar için bürokrasinin azalacağı düşüncesi biraz zedelenmiş oldu. Anlayacağınız ülkemizde bürokrasi pek azalacak gibi durmuyor.

bagkur

bagkur
Turkiye-Rehberi.Net Şimdi İndirin

Primlerinizi Bir Kez Daha Kontrol Edin Resim Galerisi

bagkur

bagkur
Turkiye-Rehberi.Net Şimdi İndirin