SSK'dan Ne Zaman Emekli Olabilirim

SSK'nın (Sosyal Sigortalar Kurumu) Emeklilik Yaşı Ekranı'na cinsiyet, doğum tarihi, hizmete başlama tarihi, SSK prim ödeme gün sayısı, diğer sandıklara (Emekli Sandığı - Bağkur) ait gün sayısı, askerlik gün sayısı, fiili gün sayısı ve yurtdışı gün sayısını yazarak ne zaman emekli olabileceğinizi öğrenebilirsiniz. SSK'dan ne zaman emekli olacağınızı Ne Zaman Emekli Olabilirim linkine tıklayabilir ya da aşağıdaki SGK'nın SSK Emeklilik Yaşı Hesabı ekranını kullanabilirsiniz.
e-Devlet Şifresi insanları çıldırttıktan sonra SSK'lılar, sigorta kapsamında olmayan genel sağlık sigortalılar ve emekliler ücretsiz, şifresiz olarak SSK Hizmet Dökümü alınabilmekte.

Aşağıdaki SSK'nın resmi şifresiz SSK Sorgulama ekranında TC Kimlik No, nüfusa bağlı olduğunuz il, doğum yılınız, nüfus cüzdanınızın arka bölümünde yeralan Cilt No ve ekranda beliren güvenlik numarasını girdikten sonra "Sorgulama" butonuna tıklayın.

SSK Emeklilik Yaşı Hesabı

SSK Hizmet Dökümü

Yukarıdaki SSK Prim Sorgulama ekranında prim gün sayınızı öğrendikten sonra aşağıdaki emeklilik yaşı hesaplama ekranında doğum tarihi, hizmete başlama tarihi, ssk prim sayısı, varsa diğer sandıklara ait gün sayısı, askerlik borçlanması ve yurtdışı prim gün sayısı bilgilerini girdikten sonra "Gönder" butonuna basın.

Verdiğiniz SGK Hizmet Dökümü bilgilerine göre kaç yaşında hangi kurumdan emekli olabileceğiniz, kalan ve ödemeniz gereken prim gün sayısı, kaç yılda prim ödedikten sonra emeklilik için beklemeniz gereken süre bilgileri ekranda görüntülenecek.

Ne Zaman Emekli Olabilirim