Sigorta Hizmet Dökümü Nasıl Alınır

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
e-Devlet sistemi, internet üzerinden sigorta hizmet dökümü nasıl alınır? Çalışanlar, sigortalılar, eski SSK'lılar primlerinini nasıl görüntüleyebilirler? Esnaf ve eski bağkur'lular sigorta primini nasıl sorgular? Emekli sandığına tabi olanlar hizmet dökümlerini nasıl alabilirler?
e-devlet giriş sayfasında Sosyal Güvenlik Kurumu 4A Hizmet Dökümü linkine ya da soldaki e-Hizmetler linkine tıklayıp yine gelen sayfa sol bölümde albetik listeden "S" harfine tıkladığınızda Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet listesinden çalışan sigortalılar, eski SSK'lılar 4A Hizmet Dökümü, eski adıyla Bağkur'lular 4B Hizmet Dökümü ve eski adıyla Emekli Sandığı'na tabi olanlar da 4C Hizmet Dökümü.

e-Devlet uygulamalarının altında kişisel bilgilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

edevlet giriş ekranı

edevlet sgk hizmet listesi

turkiye.gov.tr e-devlet sitesinden sadece 4A, 4B, 4C ssk prim sorgulama haricinde ne zaman emekli olurumi emekli aylığım ne kadar, emekli maaşımdan kesinti yapılmış mı gibi sorgulamaları yapabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri TC kimlik no ile şifresiz olarak SGK e-SGM Hizmetler adresinden tamamı olmasa da önemli SSK hizmet dökümü, ssk prim, sigorta sorgulama, iş göremezlik ödeneği gibi aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çalışma sosyal güvenlik bakanlığının sorgulama sayfalarında yabancıların çalışma izin başvurularını da takip edebilirsiniz.