E Devlet Giriş

E Devlet Giriş sayfasında E Devlet üzerinden E-Devlet Şifresi ile işlemler yapabilmek için E-Devlet Sistemine nasıl giriş yapacağınızı ekran görselleri eşliğinde anlatcağız.
PTT'den edindiğiniz geçiçi E-Devlet Şifresi ile E-Devlet Kapısı'ndan TC Kimlik No ve geçiçi e devlet şifresi'ni gönder butonuna tıkladıktan sonra E-Devlet sizden hatırlayabileceğiniz güvenli bir E Devlet Şifresi belirlemenizi isteyecek.

Kişisel bilgilerinizin güvenliğiniz için, e-Devlet şifrenizi her üç ayda bir kendi belirleyeceğiniz yeni bir şifre ile değiştirmeniz gerektiğini unutmayınız. Yeni e-devlet şifrenizi kullanarak E-Devlet Kapısı ve tc kimlik no doğrulama sistemini destekleyen kamu kurumlarının uygulamalarına kolaylıkla kullanıcı girişi yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Nereden Alınır

Size en yakın E-Devlet Şifresi veren PTT müdürlüklerinden E-Devlet Şifrenizi alabilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntülerinde E-Devlet üzerinden nasıl PTT Sorgulama yapabileceğiniz anlatacağız.
Aşağıdaki ekranda daire ile işaretli alan işaretlenerek ve aşağıdaki örnekte görüldüğü gibi il seçimi ve ilçe seçimi yapılarak "sorgula" butonuna basınız. Size en yakın E-devlet Şifresi alabileceğiniz PTT şubelerinin listesinden "Haritada Göster" e basarak bu PTT şubesine nasıl ulaşacağınızın yol tarifini alabilirsiniz. E-Devlet Şifresi için PTT Sorgulama

E-Devlet Şifresi Giriş Nasıl Yapılır

E-Devlet linkine tıkladığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksnız.
E-Devlet Şifresi Giriş
Sisteme Giriş butonuna basıldığında aşağıdaki ekranda PTT şubesinden alınan geçici e-devlet şifresi ile giriş yapılması için "e-Devlet Şifresi" tıklanır.
E Devlet Şifresi Geçiçi Şifre
Gelen ekranda TC Kimlik No ve geçici e-Devlet Şifresi ile giriş yapılarak "Gönder" butonuna basılır.
E Devlet Şifresi Geçiçi Şifre
İlk kez e-Devlet Şifresi ile E-Devlet Kapısı'ndan giriş yaptıysanız ya da e-devlet şifre değişikliği yapacaksanız karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Mevcut şifreniz ve yeni e-Devlet şifresi belirtilen uyarıları da dikkate alarak girilir ve "Değiştir" butonuna basılır.
e-Devlet şifresi nasıl alınır, e Devlet şifremi unuttum, şifre değiştirme, şifreli giriş
Son aşamada E-Devlet Şifre Değişikliğinin başarıyla tamamlandığına dair bir yazı ve E-Devlet Şifre gizliliği hakkında uyarılar içeren ekranla karşılacaksınız. e-Devlet Şifrenizi kesinlikle başkalarıyla paylaşmayın, e Devlet Şifrenizi unutursanız 10 TL vererek yeni bir şifre zarfı almanız gerekecektir.
E Devlet Şifresi Değişikliği

E-Devlet Şifresi Notlar

  • Yeni E-Devlet Şifresi en az 8 karakterden oluşmalıdır.
  • Yeni E Devlet Şifresi tamamen rakamlardan ya da tamamen harflerden oluşamaz.
  • Yeni EDevlet Şifresi TC Kimlik numaranız ya da doğum tarihinizi içeremez.
  • Yeni E-Devlet Şifreniz en son kullandığınız üç şifreden farklı olmalıdır.

E. Çağrıcı

E-posta Adresi : [email protected] - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın "e-Devlet Giriş" ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - e devlet şifresi