ABD'de işsizlik başvuruları 4 yılın en düşüğünde

Thursday, January 21, 2021
ABD'de işsizlik başvuruları geçen hafta beklenmedik şekilde düşerek 4 yılın en düşüğüne indi.
ABD'de işsizlik maaşından yararlanmak için ilk kez başvuranların sayısı geçen hafta beklenmedik bir şekilde düşerek son dört yılın en düşük seviyesine indi. Bu durum, ABD'de istihdam piyasasının iyileşmekte olduğunu işaret ediyor.

İşsizlik başvuruları 11 Şubat ile biten haftada 13,000 düşerek 348,000'e indi. Bu, Mart 2008'den bu yana en düşük seviyeyi işaret ediyor. Bloomberg News'un anketine kartılan ekonomistlerin tahminlerinin medyanına göre, işsizlik başvurularının 365,000'e yukselmesi bekleniyordu.

New York'ta TD Securities kıdemli ABD stratejistlerinden Millan Mulraine, "İşsizlik başvurularındaki iyileşmenin hızı, diğer istihdam piyasası göstergelerinde görülen olumlu ivmeyi güçlendiriyor" dedi ve "Bu veri, istihdam büyümesinde son dönemde görülen yüseklişlerin devam etmekte olduğunu teyit ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Bloomberg News'un anketine katılan 45 ekonomistin işsizlik başvuruları tahminleri, 350,000 ile 380,000 arasında gerçekleşti. Önceki haftaki işsizlik başvuruları ise 358,000'den 361,000'e revize edildi.
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım