MEBBİS Şifremi Unuttum

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
MEBBİS Şifremi Unuttum sayfasında mebbis şifre nasıl oluşturulur, MEBBİS Şifre Nasıl Alabilirim adım adım anlatılacak. Mebbis şifresini unutan ya da kaybeden arkadaşlar okul müdürlerinden MEBBİS Şifre isteyerek, mebbis şifresi alabilirler. MEBBİS Kullanıcı Adı ve Şifresi ile sisteme giriş için MEBBİS Şifre.

MEBBİS Şifremi Unuttum, Yeni MEBBİS Şifre Nasıl Alabilirim

Kişisel MEBBİS şifreni unuttuysan okul idaresine başvurarak 2 dk içinde yeni mebbis şifresi alabilirsin. Okul şifresini unutursan da ilçe MEM yetkilisine başvurman gerekecek. Eğer sen yönetici isen mebbis yönetici işlemlerine okul şifresi ile gir orada kişisel şifre işlemleri menüsü var. Kişisel Şifre İşlemleri bölümünde yeni mebbis şifre belirleyebilirsin.
  • Mebbis ana sayfasında MEBBİS yönetici modülüne gir, oradan kişisel şifre işlemlerine giriş yapacaksınız.
  • Mebbis kurum şifresiyle mebbis başvuru işlemleri modülüne girecek, oradan da mebbis şifre tanımlamaya gir.
  • Mebbis modülü açılınca personel işlemlerine tıkla oradan listede alttan 3. sırada başvuru işlemleri var, ona tıklıyorsun, sonra ilgili modüle gir, son olarak da şifre modülüne gireceksin.

E-Dönüşüm Türkiye Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'nın önemli MEBBİS proje çalışmalarından e-kayıt, e-burs, e-mezun, e-sınav gibi projeler uygulamaya girmiştir. Birçok MEB hizmeti web tabanlı yazılımlarla daha kolay erişilebilir, şeffaf, kontrol edilebilir ve sağlıklı olarak sunulmaya başlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemi (MEBBİS) Projesi kapsamında yeni yazılım ve modüllerle birlikte ilave olarak okul ve öğrencilerimize yönelik kapsamlı bir proje olan E Okul projesi de uygulamaya sunulmuştur.

MEBBİS projelerinin hedefine ulaşabilmesi için donanım ve yazılım ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile okul ve kurumlarımızda hizmetin gerektirdiği niteliklerde çalışmaların titizlikle yapılması gerekmektedir.

Ancak bir çok okul ve kurumumuzda personel ve öğretmenlerin yer değişikliklerinden ve hatalı şifre değiştirmelerinden dolayı sürekli sıkıntılar yaşanmakta. MEBBİS ve e-okul şifreleri ile ilgili çıkan sıkıntılar MEBBİS Yöneticileri tarafından gerek ilçe yöneticileri gerek okul/kurum yetkilileri ile telefon veya bizzat görüşülerek giderilmektedir. Bu da Mebbis şifrelerinin ve işlemlerinin güvenliği açısından sıkıntılar meydana getirmektedir.

Bundan böyle MEBBİS ve E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi şifreleri telefonla verilmeyecek, şifre talepleri her okul / kurumun mevcut resmi e-posta adresinden talep edilecek ve bu taleplere aynı gün içinde tekrar e-mail adresi ile cevap verilecektir.

E. Çağrıcı

E-posta Adresi : e.cagrici@turkiye-rehberi.net - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın "MEBBİS Şifremi Unuttum" ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - MEBBİS Şifresi