MEB Vitamin

MEB Vitamin ilköğretim 4, 5, 6, 7, 8. sınıf ve lise öğrencilerinin derslerine yardımcı olmak için hazırlanmış, MEB genel müfredetına uygun, bir MEBBİS eğitim destek uygulamasıdır. MEB VİTAMİN internet üzerinden ücretsiz kullanılabilen Öğrenci, Öğretmen ve Veli arayüzlerinden oluşuyor.

MEB Vitamin Öğrenci Üyeliği, Öğretmen Üyeliği ve yakında hizmere girecek olan Veli Üyeliği bölümlerinden oluşuyor. MEB Vitamin için.
MEB Vitamin'e TC Kimlik No ve Şifre ile öğrenciler ücretsiz giriş yapabilirler. Devlet Okulu Öğretmenleri MEBBİS Giriş ekranından giriş yapabilirler. Özel Okul Öğretmenleri ise Vitamin Özel Okul Öğretmeni Kayıt Formu'nu doldurduktan sonra tanımlanan kullanıcı adı ve şifre ile ücret ödemeden MEB Vitami'ne bağlanabilirler.

MEB VİTAMİN'de hangi dersler var?
TTNET VİTAMİN, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için hazırlanmış Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe ve Sosyal Bilgiler derslerini içerir.

MEB VİTAMİN'de konular nasıl anlatılır?
TTNET VİTAMİN'de konular 3 boyutlu canlandırmalar, etkileşimli (interaktif) etkinlikler ve çözümlü örneklerle anlatılmaktadır. TTNET VİTAMİN sınıfta işlenen derslerle tam bir uyum içindedir. Ders kitabı üzerinden okulda işlenen konular, TTNET VİTAMİN'de kolaylıkla takip edilebilir, canlandırmalar izlenip etkinlikler tamamlanarak derse kolaylıkla hazırlanılabilir ya da tekrar edilebilir. 

Öğrenciyim, MEB VİTAMİN'in bana ne faydası olur?
TTNET VİTAMİN ile sınıfta anlamakta zorlandığınız ve pekiştirmek istediğiniz konuları, eğlenceli bir şekilde, görsel ve işitsel olarak zenginleştirilmiş anlatım tarzı ile evinizden istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. TTNET VİTAMİN, ders kitaplarınızla uyumlu içeriğiyle derslerinizi evinizden istediğiniz kadar tekrar ederek, öğrenme imkânına sahip olmanızı sağlar. Ayrıca, TTNET VİTAMİN'de yeralan testler ile bilginizi sınayarak, sınavlarınıza da hazırlanabilirsiniz.

Öğretmenim, MEB VİTAMİN'in bana ne faydası olur?
TTNET VİTAMİN, eğlenceli anlatım tarzı ile öğrencilerinize derslerini evden tekrar etmeyi sevdireceği için sınıfa hazır gelmelerini sağlar. Böylelikle, kalabalık sınıflar ve yoğun müfredat nedeniyle derste hızlıca geçilmek zorunda kaldığınız konular hakkında öğrencilerinizin en büyük yardımcısı olur. Dolayısıyla, öğrencilerinizin derslerindeki başarısı yükselir ve siz de bu başarıya ortak olmanın hazzını yaşarsınız. 

Veliyim, MEB VİTAMİN'in bana ne faydası olur?
Eğitim, çocuklarınızın geleceği için en önemli unsurdur. Siz de bunun farkındasınız ve çocuklarınıza iyi bir eğitim aldırmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. TTNET VİTAMİN size yeni bir kapı açıyor. Çocuklarınız eğlenceli bir şekilde, evden ve internet üzerinden derslerini tekrar edip, okullarındaki başarılarını yükseltirken, siz de onlarla daha fazla zaman geçirebilmenin keyfini süreceksiniz. Üstelik TTNET VİTAMİN'e aile bütçenizi sarsmayacak uygun ödeme koşulları ile sahip olabileceksiniz.

TTNET VİTAMİN'i kimler kullanabilir?
TTNET VİTAMİN'i;

Millî Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullarda okuyan ve MEB’in merkezi elektronik sistemlerine kayıtlı 4,5,6,7, ve 8. sınıf öğrencileri, 
MEB’e bağlı devlet okullarında öğretmenlik yapan ve MEB’in merkezi elektronik sistemlerine kayıtlı 4. ve 5. sınıf, sınıf öğretmenleri ile 6, 7, ve 8. sınıf Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe ve Sosyal Bilgiler Öğretmenleri 
MEB’in merkezi elektronik sistemlerine kayıtlı olmayan öğrenci, öğretmen ve diğer kullanıcılar kullanabilir. 

TTNET VİTAMİN ücretsiz mi?
TTNET VİTAMİN, MEB’e bağlı devlet okullarında öğretmenlik yapan ve MEB’in merkezi elektronik sistemlerine kayıtlı 4. ve 5. sınıf, sınıf öğretmenleri ile 6, 7, ve 8. sınıf Matematik, Fen ve Teknoloji, Türkçe ve Sosyal Bilgiler Öğretmenleri için çok yakında ücretsiz olacaktır.

TTNET VİTAMİN için TTNET ADSL Aboneliği gerekiyor mu?
Evet, TTNET VİTAMİN'i TTNET ADSL Aboneleri satın alabilirler.

TTNET VİTAMİN'i nasıl satın alırım?
TTNET VİTAMİN Paketleri;

Üst menüde yer alan TTNET VİTAMİN Satın Al butonuna veya buraya tıklayarak site üzerinden, 
444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'nden, 
Türk Telekom Bayileri ve Ofislerinden, 
PTT Merkezlerinden, 
TTNET Çözüm Ortaklarından, 
Satın alınabilir.

MEB VİTAMİN’i web üzerinden nasıl satın alabilirim?

TTNET VİTAMİN’i web üzerinden satın almak için üst menüde yer alan TTNET VİTAMİN Satın Al butonuna veya buraya tıklayarak bu site üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Satın al butonuna tıklayınca karşınıza çıkan sayfada yer alan TTNET ADSL Hizmet No, TTNET ADSL Kullanıcı Adı ve ADSL şifrenizi girerek “Devam” butonuna tıklayın. Bir sonraki sayfada TTNET VİTAMİN paket çeşitleri arasından istediğinizi seçerek satın alabilirsiniz. Aynı anda bir adet paket satın alınabilirsiniz. Satın alma talebiniz 24 saat içerisinde işleme alınır. Dilerseniz satın aldığınız paket ile ilgili başvuru durumunu yine bu sayfadan takip edebilirsiniz.

TTNET ADSL Hizmet No, Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerinizi bilmiyorsanız, satın al butonuna tıklayınca gelen sayfada “TTNET ADSL Hizmet No, Kullanıcı Adı ve Şifrenizi bilmiyorsanız devam etmek için buraya tıklayın.” linkine tıklayarak devam edebilirsiniz. Bir sonraki adımda TTNET ADSL hattınızın bağlı olduğu sabit telefon numarası ve TTNET Müşteri Hizmetleri yetkililerimizin size ulaşabileceği bir sabit telefon ve GSM numarası girmeniz istenir. Bu işlemi tamamladıktan sonra yetkililerimiz vermiş olduğunuz telefon numarasından size ulaşır ve yapılacak küçük bir güvenlik kontrolünün ardından TTNET VİTAMİN paket satışını telefonda gerçekleştirir.

TTNET VİTAMİN'i TTNET Çözüm Ortaklarından veya Türk Telekom Bayilerinden nasıl satın alırım?

TTNET VİTAMİN'i çözüm ortaklarımızdan ve bayilerimizden satın alırken, ADSL Hizmet Numaranızı(*) veya ADSL aboneliğinizin bağlı olduğu telefon numarasını bilmeniz yeterlidir. Satın alma süreci sırasında TTNET VİTAMİN Kullanıcı Sözleşmesini okumanız ve imzalamanız gerekecektir. 

(*) ADSL Hizmet numaranız, ADSL faturanızın sol üst köşesinde yeralan, 18 ile başlayan 10 haneli numaradır. 

TTNET VİTAMİN'i TTNET Müşteri Hizmetlerinden nasıl satın alırım?

Öncelikle TTNET çağrı merkezini (444 0 375) arayınız. 
Otomatik mesaj servisinin size okuduğu seçeneklerden TTNET VİTAMİN aboneliğini tuşlayınız. 
Mesaj servisi sizden ADSL aboneliğinizle ilgili telefon numaranızı alan kodu ile birlikte isteyecektir. 
İstenilen kodları telefonunuzun tuşları yardımıyla giriniz. 
Mesaj servisi TTNET VİTAMİN kullanım koşullarını size okuyacaktır, eğer kabul ederseniz onaylayınız. 
Buraya tıklayıp kaydınızı tamamlayarak TTNET VİTAMİN'i hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 

mebvitamin.com.tr üzerinden satın aldığım MEB VİTAMİN paketini nasıl iptal edebilirim?
ttnetvitamin.com.tr üzerinden satın aldığınız TTNET VİTAMİN paketine ait sipariş durumunu sitede üst menüde yer alan “TTNET VİTAMİN Satın Al” butonuna tıklayarak, karşınıza çıkan formda TTNET ADSL bilgilerinizi doldurduktan sonraki ekrandan takip edebilirsiniz. Başvurunuz eğer işleme alınmadı ise başvurularınızın listelendiği sayfada satın aldığınız paket bilgisinin yanında “İptal” butonu yer alır. İptal butonuna tıklayarak satın alma işleminizi iptal edebilirsiniz. Bu iptal işlemi yalnızca ttnetvitamin.com.tr üzerinden yapılan web başvuruları için geçerlidir. Web harici satın alma işlemlerinizi iptal ettirmek için TTNET Müşteri Hizmetleri’ni arayınız. Eğer başvurunuzun yanında İptal butonu yer almıyorsa TTNET VİTAMİN paketinizin satış işlemi tamamlanmış demektir ve iptal işleminizi Türk Telekom Ofisine başvurarak yapabilirsiniz.

TTNET VİTAMİN'i satın aldım, kaç kişi kullanabilir?
TTNET VİTAMİN'i, bir ya da birden fazla kullanıcının faydalanabilmesine imkan veren değişik paketler arasından ihtiyacınıza uygun olanı belirleyerek satın alabilirsiniz. 

Paketinizin size verdiği kullanıcı hakkı kadar kullanıcıyı www.mebvitamin.com web sitesinde yeralan “Kullanıcı Yönetimi” bölümüne giriş yaparak sisteme ekleyebilirsiniz. 

MEB VİTAMİN'i satın aldım, sonra ne yapmalıyım?
TTNET VİTAMİN'i satın aldıktan sonra anasayfadan kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. 

Anasayfada yeralan “Kullanıcı Yönetimi” linkine tıklayarak; ADSL Hizmet Numaranızı, ADSL Kullanıcı Adınızı ve ADSL şifrenizi girerek kayıt sürecini başlatabilirsiniz. 

Kayıt süreci içinde TTNET VİTAMİN'i kullanmasını istediğiniz kullanıcıların TC Kimlik Numaralarını sisteme eklemeniz ve TTNET VİTAMİN şifrelerini belirlemeniz gerekmektedir. 

Kaydımı tamamladım, TTNET VİTAMİN'e nasıl giriş yaparım?
TTNET VİTAMİN'e www.mebvitamin.com web sitesinde yer alan “Giriş” bölümünden, kayıt aşamasında sisteme tanıttığınız T.C. Kimlik Numaraları (TCK) ve belirlediğiniz şifreler ile giriş yapabilirsiniz. 

Öğretmen girişi için ise web sitesinde yeralan “Öğretmen Girişi” butonuna tıklamanız gerekmektedir. 


MEB VİTAMİN'i her yerden kullanabilir miyim?
TTNET VİTAMİN'i satın aldıktan sonra Türkiye içinde, internet bağlantınızın olduğu her yerden www.mebvitamin.com web sitesine kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak kullanabilirsiniz. 


Okula giden 2 çocuğum var. 2. çocuğum MEB VİTAMİN'i nasıl kullanabilir?
TTNET VİTAMİN'i, bir ya da birden fazla kullanıcının faydalanabilmesine imkan veren değişik paketler arasından ihtiyacınıza uygun olanı belirleyerek satın alabilirsiniz. 

MEB VİTAMİN'i kullanmak için hangi hızda internet erişimi gerekiyor?
1 Mbps ve üzeri internet bağlantı hızlarında TTNET VİTAMİN'i rahatlıkla kullanabilirsiniz.

MEB VİTAMİN'i kullanmak için nasıl bir bilgisayar lazım?
Intel® Pentium® 4 2.0GHz (ya da muadili) işlemci 
512MB RAM 
1024x768 ekran çözünürlüğü 
16MB ekran kartı 
200MB boş hard-disk alanı 
Ses kartı 
Hoparlör veya kulaklık 
Internet Explorer 6.0+ veya Firefox 2.0+ tarayıcı 
Adobe Flash Player 9.0.115 veya üstü
(Bilgisayarınızda yüklü olan Adobe Flash Player’ın versiyonu: WIN 10,0,12,36) 
Windows Vista veya Windows XP işletim sistemi 
512kbps hızında İnternet bağlantısı 

Çocuğumun zararlı sitelere girmesini istemiyorum. Nasıl engellerim?
Çocuğunuzun zararlı sitelere girmesini engellemek için TTNET AİLE KORUMA ŞİFRESİ ürününü kullanmanız yeterlidir. TTNET'in ücretsiz sunduğu, kurulumu ve kullanımı çok kolay olan TTNET AİLE KORUMA ŞİFRESİ ile, çocuklarınız artık sizin belirleyeceğiniz zaman ve sınırlar içinde, sakıncalı sitelere girmeden, İnternetten faydalanıyor. İçiniz rahat olsun. TTNET AİLE KORUMA ŞİFRESİ tüm TTNET ADSL abonelerine ücretsiz. 

TTNET VİTAMİN'de kaç tane canlandırma, etkinlik var?
TTNET VİTAMİN'de 3200 adet Canlandırma ve Etkileşimli Alıştırma, 873 Sınıf Etkinliği ve Soru Cevap Etkinliği bulunmakta ve artmaya devam ediyor. Ayrıca öğretmenlerimizin sunum hazırlayabilesi için 109 adet Sunum Şablonu bulunmakta.

TTNET VİTAMİN'de kaç tane test/sınav var?
TTNET VİTAMİN'de 153 Tarama Testi mevcut. Bu testlerde toplam 2310 soru bulunmakta. TTNET VİTAMİN'deki test ve soru miktarı her geçen gün artmakta.