E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi veliler çocuklarının devamsızlık durumlarını, e okul veli bilgilendirme, karne notları, ders progamı, proje bilgileri, sınav takvimleri, eokul kontenjanı ve yerleştirme sonuçlarını takip edebilirler. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayfasına gidebilir ya da aşağıdaki E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ekranından sisteme giriş yapabilirsiniz.
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne e-okul velileri, öğrenci, öğretmen ve e okul idarecilerinin giriş yapabilmek için sırasıyla; Resimdeki Rakamlar, Öğrenci TC Kimlik No ve Öğrenci Okul No bilgilerini girdikten sonra Tamam butonuna tıklayınız.

e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi her hangi bir okuldaki öğrencilerle ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilir. Öğrencilerin aile bilgileri, sağlık bilgileri, ailesindekilerin sağlık bilgileri gibi. E-Okul sisteminde temel amaç öğrencilerin bilgilerini sanal ortamda toplayarak her hangi bir durumda anında müdahale etmektir. e Okul Veli sistemi MEB'in en önemli bilgi paylaşım uygulamalarından biri olmuştur. Çünkü günümüzde teknoloji ile eğitim birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmektedir. EOkul sisteminde öğrencilerin not bilgileri, davranış notları gibi bilgilerde yer almaktadır. Dileyen veliler bu bilgilere sistem üzerinden ulaşabilmektedir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi


E-Okul veli bilgilendirme öğrencilerin elektronik ortamda verilerinin takip edilebilmesini sağlayan bir okul sistemidir. E Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde anneler ve babaların çocuklarının okul durumlarını takip edebilmesi oldukça kolaylaştı. E-Okul Veli sistemi sayesinden öğretmenler ve okul yöneticileri ulaştırmak istedikleri duyuruları da kolaylıkla anne babalara ulaştırabilmekte.

E Okul Veli sisteminin getirdiği başlıca kolaylıklar

  • Öğrencinin programı, ders saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri, haftalık ders programı E-Okul Veli sayesinde takip edilebilmekte.
  • Öğrencinin devamsızlık durumu yine E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nden web ortamında izlenebilmekte.
  • Veli bilgilendirme sistemi'nde öğrenci not bilgileri, öğrencinin okulda girdiği sınav, proje ve performans notları takip edilir.
  • E Okul Veli sistemine giriş yapabilmek için öğrencinin T.C. Kimlik ve Okul Numarası'nın bilinmesi gerekir.
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için E-Okul sayfasını ve yaklaşan karne sonuçları öncesinde öğrencinin alacağı belgeyi öğrenmek için Teşekkür Takdir Hesaplama sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Öğrenciler ve velilerde bu tarihlerde e-Okul Veli sistemine giriş yapmaya çalıştıklarında genellikle çalışmıyor. MEB Öğretmenlerin son yazılı notlarını e-Okul"a rahat girmeleri için, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ni devre dışı bırakabilir. Geçmiş yıllarda bu durum yaşanmıştı.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi çocuklarının sınav sonuçlarını ve devamsızlıklarını rahatlıkla görebilen veliler, kontrolü de kaybetmemiş oluyorlar. İnternet sayesinde bulundukları her yerden çocuklarının sayfasına giriş yapabilen anne ve babalar, teknolojinin kendilerine sağladığı bu müthiş imkânı da kullanmış oluyorlar. MeB tarafından hizmete sokulan e-okul sistemine giriş için öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarasının bilinmesi yeterli oluyor. Devamsızlık ve sınav sonuçlarının yanı sıra kayıt işlemlerini de buradan gerçekleştiren veliler, durumdan oldukça memnun.

4 yıldır kullanılan e okul veri sistemi zaman içerisininde MEB'in en önemli MEBBİS modüllerinden biri oldu. Günümüzde teknoloji ile eğitim birbirinden ayrılmaz bir bütün oluşturmakta. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sisteminde ayrıca öğrencilerin not bilgileri, davranış notları gibi bilgilerde yer almaktadır. Dileyen veliler bu bilgilere sistem üzerinden ulaşabilmektedir E Okul Veli Bilgilendirme ekranlarının veliler tarafından kolaylıkla takip edilebilmesi öğrenciler açısından pek de iç açıcı olmuyor zaman zaman. E-Okul'un velilere de açılması öğrenciler üzerinden bir oto kontrol da geliştirebilir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Resimler


e-Okul Kullanıcı Girişi, e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve e-karne sonuçları giriş adresleri belli oldu. e-Okul, Milli eğitim Bakanlığı tarafından Milli eğitim Bakanlığı Bilgi Sistemleri (MeBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir.

e-Okulda Neler Olacak?

Kısa vadede öğrencilerin sınav ve projelerden aldıkları notların sisteme işlenmesi, öğrenciye karne, takdir, teşekkür gibi belgelerin verilmesi ile ilgili ekranlar devreye alınacaktır. Orta ve uzun vadede ise öğrencilerin bedensel gelişim grafiklerinin sistemden alınabilmesi, aşı kartlarının sisteme işlenmesi gibi, bir ilköğretim okulunda öğrencilerle ilgili olarak yapılan tüm iş ve işlemleri yapabilmek için oldukça detaylı ekranlar eklenecektir. Ayrıca sistem öğrenci velilerine de açılacak olup, bir öğrenci velisinin öğrenciye ait notları, gelişim raporlarını ve devamsızlık durumunu internet üzerinden takip edebilmesi sağlanacaktır.

E okul veli bilgilendirme sistemi (e-okul veli) aşırı yoğunluktan dolayı hizmet dışı kaldı. E-okul girişi zaman zaman hatlar rahatlayınca girilebiliyor. E okul veli bilgilendirme sistemi öğrenciler kadar öğretmenler kadarda önem arz ediyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi ile ilgili tüm detaylar bu sayfada! İşte E-okul veli bilgilendirme sistemi

E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile anneler ve babalar çocuklarının devamsızlıklarını takip edebiliyorlar.E-okul veli bilgilendirme sistemi ve e okul giriş paneli. E okul VBS (Veli Bilgilendiirme Sistemi) ile öğrencilerinizin not durumlarını ve devem devamsızlık durumlarını öğreniniz.

MEB E-okul veli bilgilendirme Sistemi (TC kimlik sorgulama) e-Okul Kullanıcı Girişi, e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve E-Okul Karne Sonuçları giriş adresleri belli oldu. e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilmektedir.