E Okul VBS

E Okul VBS, E Okul Veli Bilgilendirme tam açılımıyla E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) veli, öğrenci, idareci ve öğretmen, öğrenci bilgilerini eokul vbs internet ortamında takip edebilmesi ve yönetibilmesi için MEB tarafından geliştirilmiş bir bilgilendirme sistemidir.
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nin erişmek için E Okul VBS linkini takip edebilir ya da aşağıdaki E Okul VBS Panel'ini kullanabilirsiniz.

E Okul VBS Hakkında Detaylı Bilgi ve E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Neleri Kapsar

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) resmi ve özel ilköğretim okullarında, anaokullarında, özel eğitim kurumlarında ve ortaöğretim kurumlarında öğrencisi olan velilerin öğrencisinin ders programını, devamsızlık, not, sınav ve proje bilgilerini öğrenebilmesi için hazırlanmış bir sistemdir.

VBS, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden eğitim öğretim yılı başında öğrenci kayıt, nakil, merkezi sınav başvuru ve tercih işlemleri yapılabilmektedir. e okul yardım sayfasından E-Okul ile ilgili ve e-Kayıt yardım sayfasından e-Kayıt ile ilgili yardım alabilirsiniz.

PYBS, Polis Koleji Aday Tespit Sınavı, Ortaöğretime Geçiş Sistemi Tercih Başvuru gibi e Okul sistemi üzerinden yapılan başvurulara e Okul giriş sayfası üzerinden yönlendirme yapılmaktadır. Sisteme, adaylar kendilerine ait bilgilerle giriş yapabilirler.

E-Okul VBS ile ilgili en çok şikayet konularından biri E-Okul Açılmıyor : "E Okul VBS" okul not girişlerinin yoğun olduğu dönemlerde, E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi zaman zaman aşırı yoğunluktan dolayı açılamayabilir.

Seviye Belirleme Sınavı, sınav sonucunuzu, okulunuzdaki sınıf en yüksek başarı puanını ve puan hesaplama işlemini E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, Sınav Bilgileri bölümünden öğrenebilirsiniz.

Teknik Lise Yerleştirme sonuçlarınızı E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, Teknik Lise Geçiş Sonuçları bölümünden öğrenebilirsiniz.

Meslek Lisesi Alana Geçiş sonuçlarınızı E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, Meslek Lisesi Alana Geçiş Sonuçları bölümünden öğrenebilirsiniz.

E Okul VBS Ekranı


Adım Adım E Okul VBS, E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

 • 1. Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera, Safari gibi internet tarayıcınızın adres barına https://e-okul.meb.gov.tr yazınız.
 • 2. E-Okul'ın bu ekranı Öğrentmen ve Yönetici girişleri için kullanılmakta. Açılan sayfada "Giriş Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre" girdikten sonra, Giriş butonuna tıklayınız.
 • 3.E Okul Veli ve Öğrenci Giriş Ekranı
 • 4.Açılan E-Okul Ekranında Resim Doğrulama Kodu, Öğrenci TC Kimlik No ve Öğrenci Okul No girdikten sonra Tamam butonuna tıklayın.
 • 5. E-Okul Veli İşlemleri bölümünde veli veya öğrenci girişi için öğrenciyle ilgili tüm durum bilgilerine ulaşabilirsiniz.
 • 6. E-Okul Öğrenci Devam çizelgesinde sene içindeki öğrencinin devamsızlık durumlarını öğrenebilirsiniz.
 • 7. E-Okul Not Bilgi kısmında öğrenci not takibi bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu bölümde ayrıca haftalık der programı, sınav tarihleri, öğrencinin aldığı belgeler ve okuduğu kitaplar, öğrenci davranış notlarını da görüntüleyebilirsiniz.
 • 8. E-Okul Notlar bölümünde öğrencinin yıl içindeki tüm notları bir ekranda görebilirsiniz.
 • 9. E-Okul Notlar bölümünde öğrencinin herhangi bir sene veya dönem notlarını ayrı ayrı görebilirsiniz.
 • 10. Bu ekranda öğrencinin aldığı tüm notları görebilmek için bir sene seçmelisiniz. Öğrencinin 1. sınıftan 12. sınıfa kadar tüm notlarını yıl bazında öğrenebiirsiniz.
 • 11. Bu ekranda bir önceki senenin öğrenci durum bilgilerini öğrenebilirsiniz.

E Okul VBS Ekran Görüntüleri

E-Okul İlgili Bağlantılar