MEB, e Okul nakil işlemleri başladı

Thursday, October 1, 2020
MEB, e-Okul nakil işlemleri başladı! Tıklayın eokul vbs girişi.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2012 yılı e-Okul nakil işlemlerinin başladığını açıkladı.MEB'in internet sitesinde yer alan bilgiye göre, e-Okul nakil işlemleri gece 24.00'dan sonra başladı.

MEB'in internet sitesinde yer alan bilgiye göre, e-Okul nakil işlemleri gece 24.00'dan sonra başladı... MEB'in konuya ilişkin genelgesi ile belirlenen durumlara uygun olarak yapılacak tüm nakil işlemleri, e-Okul sistemine açıklama bilgisi girilerek gerçekleştirilecek.
Bilgi İşlem Grup Başkanlığı tarafından e-Okul üzerindeki tüm nakil işlemleri kayıt altına alınarak usulsüz yapılan nakil işlemleri takip edilecek.

2012-2013 İlkokul Lise Kayıtları , E okul veli bilgilendirme sistemi Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9. sınıflarına yeni öğrenci kayıtları yarın başlıyor.Lise Kayıtları - e-okul kayıtları - Meb

Okulların komisyonlarca belirlenen kontenjanlarına e-okul sistemi üzerinden ulaşılabilecek. Öğrenci aday kayıtları genel lise ve meslek lisesi müdürlüklerince 13-31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

e Okul Nakil işlemleri için tıklayın

MEB'in internet sitesinde yer alan bilgiye göre, e-Okul nakil işlemleri bu gece 24.00'dan sonra başlayacak.

MEB'in konuya ilişkin genelgesi ile belirlenen durumlara uygun olarak yapılacak tüm nakil işlemleri, e-Okul sistemine açıklama bilgisi girilerek gerçekleştirilecek.

Bilgi İşlem Grup Başkanlığı tarafından e-Okul üzerindeki tüm nakil işlemleri kayıt altına alınarak usulsüz yapılan nakil işlemleri takip edilecek.

Okul müdürleri kendilerine başvuran öğrencilerin kimlik, adres bilgilerini e-okul sisteminden TC Kimlik Numarası ve ilköğretim öğrenci numarasıyla girerek kontrol edecek.

Genel liselere aday kayıtlarında bölge ve ikametgah esas alınacak. Genel liseye kayıt olacak adayın ikameti, Öğrenci Yerleştirme Komisyonlarınca belirlenmiş okulun bölgesi sınırları içerisinde ise kaydı yapılacak.

Meslek liselerine kayıtlarda bölge sınırlaması olmayacak. Aday, 10 okul tercih edebilecek. Adaylar hem genel liseye hem de meslek lisesine kayıt yaptıramayacak.

KESİN KAYITLAR 7-14 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA

Meslek liselerine yerleştirmede ilköğretim kurumu son 5 yıllık yılsonu başarı puanlarının ortalaması, eşitlik halinde ise tercih önceliği, yine de eşitlik halinde yaşı küçük olan adaya öncelik verilmek suretiyle yapılacak.

Genel liselere yerleştirmede ise ilköğretim kurumu son 5 yıllık yılsonu başarı puanları ortalaması ve yaşı küçük olan öğrenciye öncelik verilmek suretiyle aday kaydı yapılacak. Kontenjan fazlası diğer öğrenciler ikametine en yakın diğer genel liselere dengeli bir biçimde dağıtılacak.

Belirtilen bu hususlar dışında da herhangi bir okula yerleştirilemeyen öğrenciler için hem genel liselerde hem de meslek liselerinde ikili öğretim yapılacak.

Öğrencilerin aday kayıt sonuçları en geç 7 Eylül'de bakanlığın internet sitesinde ilan edilecek. İlan edilen listelere göre kesin kayıtlar 7-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

ŞEHİT ÇOCUKLARI İSTEDİKLERİ OKULA KAYIT YAPTIRABİLECEK

Sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında görev yapan yönetici, öğretmen ve diğer personelin çocuklarının kayıtları istemeleri halinde ikamet adreslerine bakılmaksızın görevli oldukları okullara yapılabilecek.

Kontenjan açığı olması halinde öğrencisini, kardeşinin öğrenim gördüğü veya anne-babanın çalıştığı işyerinin bulunduğu alanın dahil olduğu okula kayıt yaptırmak isteyen velilerin talepleri de değerlendirilecek.

Terör saldırıları sonucu şehit olan ya da malul duruma düşen öğretmenin çocukları, şehit, malul ve muharip gazi çocukları ile özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler, durumlarını belgelendirmeleri halinde istedikleri genel ve mesleki liselere kayıt yaptırabilecek

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi e-okul öğretmen ilköğretim öğrenci lise adresi eokul giriş karne meb sitesi vbs. E okul veli bilgilendirme sistemi amacına ulaştı.

Veliler genelde e-okul veli bilgilendirme sistemi hakkında olumlu düşünüyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi veliler tarafından gayet başarılı bulundu. e-okul.meb.gov.tr web adresinde hizmet veren eokul veli bilgilendirme sistemi elektronik ortamda velilerin öğrencilerini takip etmelerini sağlıyor.

E okul veli bilgilendirme sistemi günümüz bilişim çağında bilgisayar ve internetin açtığı yoldan ilerleyerek günümüzde eğitim ve öğretim konusunda yeni bir çığır açtı. Günümüzde velilerin öğrencilerini takip etmelerine yarayan e-okul veli bilgilendirme sistemi veliler tarafından aktif şekilde kullanılarak tamda amacına ulaştı denilebilir.

Veliler eokul veli bilgilendirme sisteminden faydalanarak yavrularınan okul durumu, notları, okula devam durumu özel sınavlar ve sınav sonuçları hakkında bilgi sahibi olabilir ayrıca veliler ile okulu ve eğitmenler arasında direk iletişim imkanı sağlayan e-okul sistemi ilerki zamanlarda daha fazla özellikle hizmet vereceğe benziyor.

Seviye Belirleme Sınavı, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Polis Koleji Sınavı başvuruları 23 Mart'ta sona ermişti.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, merkezi sistem sınavları kapsamında düzenlenen SBS, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Polis Koleji Sınavı başvurularının 5-23 Mart tarihlerinde yapılacağının ilan edildiği, ancak öğrenci velilerinden ve okul yöneticilerinden gelen yoğun talepler incelendiğinde, başvuru süresi içinde işlemlerini yaptıramayan çok sayıda öğrencinin olduğu belirlendiği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu sınava çeşitli nedenlerden dolayı başvuru işlemlerini yapamayan öğrencilerin mağduriyetlerinin önlenmesi amacıyla adı geçen sınavlara 26 Mart-4 Nisan tarihleri arasında mesai bitimine kadar ek başvuru süresi verilmiştir.”

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDAN ULAŞABİLİRSİNİZ


2012 İlkokul e-Kayıt Sonuçları

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım