e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2011 2012

e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2011 - 2012 eğitim öğretim yılında da hizmet vermeye devam ediyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi anneler ve babaların işlerini oldukça kolaylaştırdı.
e-okul veli bilgilendirme sistemi ile artık ebeveynler MEB'in eokul internet sitesinden çocuklarının ders notlarını öğrenebiliyorlar. meb.gov.tr sayfasından siz de çocuğunuzun e-okul ders notlarını görebilirsiniz, çoçuğunuzla ilgili duyuruları takip edebilirsiniz.

E-Okul Karne Sonuçları heyecanının yaklatığı bugünlerde E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile anneler ve babalar çocuklarının devamsızlıklarını takip edebiliyorlar.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve e-okul giriş paneli.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile anneler ve babalar çocuklarının devamsızlıklarını takip edebiliyorlar. E-okul sayesinde öğrencilerde hem ders notlarını öğrenmek için öğretmenlerinin peşinde koşmuyorlar, hem de devamsızlıklarını rahatça takip edebiliyorlar.

Öğretmen, öğrenci veli ve idareci E Okul Girişi ile öğrenci hakkında tüm bilgilere ulaşabiliyorlar. eOkul'a e-okul.meb.gov.tr adresinden ya da turkiye-rehberi.net E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi linki ile E-Okul girişi yapabilirsiniz. E-okul veli bilgilendirme sistemi ile anne ve babalar çocuklarının ders programını, eğitim takvimini, önceki yıllara ait ders notlarını takip edebilirler.

2 yıldır kullanılmaya başlanan E-Okul sistemi ilerleyen zamanlarda MEB'in vazgeçilmezi olacaktır. Çünkü günümüzde teknoloji ile eğitim birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmektedir.Bu sistemde öğrencilerin not bilgileri, davranış notları gibi bilgilerde yer almaktadır. Dileyen veliler bu bilgilere sistem üzerinden ulaşabilmektedir.

Yarıyıl tatili öncesi öğrenciler tahmini karne notlarına göre Takdir Teşekkür Hesaplama robotunu kullanarak takdir ya da teşekkür belgesi alıp alamayacaklarını hesaplatabilirler.E-Okul Karne Sonuçları yardımıyla öğrenciler sınav sonuçlarını, karne notlarını, e okul devamsızlık durumlarını E-Okul Karne Sonuçları sayfasından öğrenebilirler.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nde yararlı uygulamlardan biri de E-Okul Karne Notları öğrenme uygulamasıdır.

Yarıyıl tatili öncesi öğrenciler tahmini karne notlarına göre Takdir Teşekkür Hesaplama robotunu kullanarak takdir ya da teşekkür belgesi alıp alamayacaklarını hesaplatabilirler.

E-Okul İlgili Bağlantılar