E Okul Karne Sonuçları ve Notlar

E-Okul, MEB tarafından öğrencilere ve velilere e okul karne notları, e-okul karne sonuçlarına göre takdir teşekkür hesaplama ve devamsızlık durumlarını e okul veli bilgilendirme sisteminden takip edebilmeleri için geliştirilmiştir. E Okul Karne Sonuçları ve Notlar için sayfayı ziyaret edebilir ya da aşağıdaki sayfada E Okul karne notları ekranını kullanabilirsiniz.

E-Okul sayesinde öğrenci velileri de sisteme erişebildikleri için E-Okul sistemine bir anlam "Veli Bilgilendirme Sistemi" de diyebiliriz. E Okul aynı zamanda bazı öğrencilerin pek de hoşlandığı bir sistem değildir :).

E-Okul Karne Sonuçları ve E-Okul Notları Yardım:

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmıştır.

e Okul Karne Sonuçları Öğrenme Sistemi 2011'e girildiğinde aşağıdaki bilgiler öğrenilebilir:
Duyurular : Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

Ders Programı : Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı,

e Okul Karne Notları ve e-Okul Karne HesaplamaDevamsızlık Bilgileri : 2011 - 2012 Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar,

Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar,

Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler,

Öğrenci T.C. Kimlik No : İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

Öğrenci Okul No : Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.