E Okul Giriş

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
E Okul Giriş sayfasında e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne öğrencilerin, velilerin, yönetici ve öğretmenlerin e-okul giriş bilgileri tc kimlik no, öğrenci no ve kullanıcı adı ile eokul nasıl giriş yapacağınızı görsel ve video sunumla anlatacğaız.
Aşağıda açılan ilk sayfa e okul öğretmen girişi ve e okul yönetici girişi içindir. e Okul öğrenci girişi için "e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi" butonuna tıklamalısınız.

E-Okul Giriş ve e Okul Öğretmen Girişi Ekranı


Adım Adım E-Okul Girişi

  • 1. eOkul girişi için Internet Explorer gibi internet tarayıcınızın adres barına https://e-okul.meb.gov.tr yazınız.
  • 2. E-Okul'ın bu ekranı Öğrentmen ve Yönetici girişleri için kullanılmakta. Açılan sayfada "Giriş Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre" girdikten sonra, Giriş butonuna tıklayınız.
  • 3.E Okul Veli ve Öğrenci Giriş Ekranı
  • 4. EOkul girişi için açılan E-Okul ekranında Resim Doğrulama Kodu, Öğrenci TC Kimlik No ve Öğrenci Okul No girdikten sonra Tamam butonuna tıklayın.
  • 5. E-Okul Veli İşlemleri bölümünde veli veya öğrenci girişi için öğrenciyle ilgili tüm durum bilgilerine ulaşabilirsiniz.
  • 6. E-Okul Öğrenci Devam çizelgesinde sene içindeki öğrencinin eokul devamsızlık durumlarını öğrenebilirsiniz.

E-Okul Karne Sonuçları yardımıyla öğrenciler sınav sonuçlarını, karne notlarını, e okul devamsızlık durumlarını E-Okul Karne Sonuçları sayfasından öğrenebilirler.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nde yararlı uygulamlardan biri de E-Okul Karne Notları öğrenme uygulamasıdır.

Yarıyıl tatili öncesi öğrenciler tahmini karne notlarına göre Takdir Teşekkür Hesaplama robotunu kullanarak takdir ya da teşekkür belgesi alıp alamayacaklarını hesaplatabilirler.

E Okul Giriş Ekran Görüntüleri

E-Okul İlgili Bağlantılar

E-Okul Giriş Video