Memur ve Emekli maaşları

Saturday, September 19, 2020
657 sayılı Devlet Memur ları Kanunu'na göre, bu illerde çalışan yüksekokul ya da üniversite mezunu memurların makam ve görev tazminatı artacak.

Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre, 6360 sayılı 'On Üç İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un detaylarına inildikçe birçok memur ve emekli ye gizli zam yapıldığı ortaya çıktı.
Düzenlemeyle Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van, büyükşehir belediyesi oldu. Yeni statü, bu kentlerde belediye, valilik, il özel idareleri ve milli eğitim müdürlükleri gibi bakanlık birimlerinde çalışanlara zorunlu sürpriz zammın yolunu açtı.

Sürpriz zam sadece 1.derece memurları değil, bu illerde aynı kadroda görev yaptıktan sonra emekli olanları da kapsayacak. Örneğin, bir il milli eğitim müdürünün aylık maaşına sadece makam ve görev tazminatındaki farktan dolayı 72 TL zam gelirken, emekli bir belediye başkanı ise ayda 215 lira fazla ödeme alacak.

Emeklilerin varisleri dahi büyükşehir zammından yararlanabilecek. Bu illerden emekli olmuş, üst düzey memurların dosyaları tek tek incelenerek, farklar maaşlara eklenecek. Sürpriz zamma ek olarak büyükşehir sınırları içinde çalışan memurlara daha önce çıkarılan kararnamelerden kaynaklanan ek ödemelerde de maaşlara yansıyacak.
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım