E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Yardım

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Yardım sayfasında öğrencilerle ilgili not bilgileri, e-okul duyurular, ders programı, devamsızlık bilgileri, sınav ve proje bilgileri hakkında açıklayıcı bilgileri görsel ve video sunumlar eşliğinde takip edebilirsiniz. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi için.
E-Okul Veli bilgilendirme sisteminde aşağıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

E Okul Duyurular

e-Okul veli bilgilendirme sistemi'nde özel veya genel olarak okul yöneticileri veya öğretmenler tarafından velilere ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır.

Ders Programı

Öğrencinin ders programı ile ilgili tüm bilgilerin bulunduğu bölümdür, ders başlangıç ve bitiş saatleri, öğretmen bilgileri ve haftalık ders programına ulaşabilirsiniz.

Devamsızlık Bilgileri

Bir dönem içindeki mazeretli ve mazeretsiz tüm devamsızlık bilgilerinin bulunduğu bölümdür, öğrencinin okula devamsızlığının düzenli olarak kontrol edilmesi için kullanılmalıdır.

Not Bilgileri

Öğrencinin tüm not bilgilerinin bulunduğu bölümdür. Tamamlanmış tüm sınavların notlarına bu bölümden erişebilirsiniz, ayrıca öğrencinin hazırladığı projelerin notları ve performans ölçümünde kullanılmış diğer çalışmaların notlarını öğrenebilirsiniz.

Sınav ve Proje Bilgileri

E-okul veli bilgilendirme sayfasında Öğrencinin hangi dersten ve ne zaman sınava gireceği ile ilgili bilgilerin bulunduğu bölümdür, tüm sınav ve proje teslim tarihlerinin kontrol edilmesi için kullanılabilecektir.

Öğrenci T.C. Kimlik No

E okul veli bilgilendirme sisteminde öğrencinin nüfus cüzdanında bulunan T.C. Kimlik Numarasıdır, T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler kayıt sırasında verilen geçici numarayı kullanabileceklerdir.

Öğrenci Okul No:

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi yardımıyla öğrencinin okula kaydı sırasında okul tarafından verilen numaradır. Her öğrencinin okul numarası bulunmaktadır ve sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın kullanılması zorunludur.

E-Okul ve Veli Bilgilendirme Sistemi Online İşlem Ekranı

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ine internet üzerinden giriş yapmak için E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi linkini takip ediniz. Açılan sayfada öğrencinin TC Kimlik No, kayıtlı olduğu Okul No ve resimdeki güvenlik numarasını girdikten sonra Tamam butonuna basınız.

E Okul Veli Bilgilendirme SistemiE-Okul Karne Sonuçları yardımıyla öğrenciler sınav sonuçlarını, karne notlarını, e okul devamsızlık durumlarını E-Okul Karne Sonuçları sayfasından öğrenebilirler.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nde yararlı uygulamlardan biri de E-Okul Karne Notları öğrenme uygulamasıdır.

Yarıyıl tatili öncesi öğrenciler tahmini karne notlarına göre Takdir Teşekkür Hesaplama robotunu kullanarak takdir ya da teşekkür belgesi alıp alamayacaklarını hesaplatabilirler.