Şifresiz SSK Sorgulama

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Şifresiz SSK Sorgulama ekranında e-devlet şifresi olmadan şifresiz ssk sorgulama yapabilirsiniz. SGK yeniden şifresiz ssk dönemine geri döndü. Şifresiz SSK Sorgulama almak için de SSK sorgula şifresiz sayfasını kullanabilirsiniz. SSK şifresiz sorgulama için Şifresiz SSK Sorgulama linkini takip edebilir ya da aşağıdaki Şifresiz SSK Sorgulama ekranını da kullanabilirsiniz.
Şifresiz SSK Sorgulama işlemi için aşağıda SSK''nın açılan ekranında SSK Prim ekranında TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfus İl, Nüfus İlçe, Cilt No, Aile Sıra No, Doğum Tarihi ve Güvenlik bilgilerini eksiksiz olarak girdikten sonra "Sorgula" butonuna tıklayınız.

SGK aldığı kararla 15 Aralık 2011''den bu yana isteyen herkesin ssk primlerini sgk.gov.tr''den ücretsiz ve şifresiz görüntülenmesine imkan tanıdı. Şifresiz SSK Sorgulama işlemlerini aynı zamanada e-devlet şifresi ile e-devlet üzerinden de öğrenmeye devam edebilirsiniz. Dilerseniz ssk sorgulama detaylarınızın sizden başkalarınca görüntülenmemesi için SGK''ya bir dilekçeyle başvurarak sadece e-devlet''ten görüntülenmesi talebinde bulunabilirsiniz. SSK şifreli hizmet dökümü talebi için SGK Verilerinin E-Devlet Şifresi ile Görüntülenme Talebi sayfasındaki dilekçesiyi doldurarak SGK''ya gönderebilirsiniz.

Şifresiz SSK Sorgulama SSK Resmi Ekranı

SSK Sorgulama sistemi aşırı yoğunluktan kimlik bilgilerinizi doğru girseniz de hata mesajı verebilir, SSK prim günlerinizi öğrenmek için aynı bilgileri yılmadan bir kaç kez giriniz, e-SGM hizmet sorgulama ekranına giriş yapmış olacaksınız.

Şifresiz SSK Sorgulama

SSK Hizmet Dökümü


Şifresiz SSK Sorgulama Nasıl Yapılır ? (Video)

Öncelikle e-SGM hizmet sorgulama ekranına giriş yapmalıyız. Sayfaya giriş yaptıktan sonra ilk olarak 11 haneli TC kimlik numaramızı giriyoruz. Sonraki adımda nüfusa kayıtlı olduğumuz ili seçiyoruz, nüfus cüzdanının arka yüzündeki cilt numarasını yazıyoruz. Doğum yılını da belirttikten sonra Güvenlik Kodu alanına kutucuğun üst kısmında beliren anlamsız harf ve sayılardan oluşan bilgiyi giriniz. Son adımda Sorgula butonuna basarak ssk sorgulama ekranına giriş yapmış oluyoruz.

SSK Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Ekran Görüntüleriyle Şifresiz SSK Prim Sorgulama

Şifresiz ssk prim sorgulama yapmak için

1. adımda TC Kimlik No, nüfusa kayıtlı il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodu''nu giriniz.
2. adımda gelen ekranda 3. sırada listelenen "Hizmet Dökümü" linkine tıklayın.
3. adımda SSK''lı iseniz "4 A Hizmet Dökümü" bağkur''lu iseniz "4 B Hizmet Dökümü" seçiniz.
4. adımda gelen ekranda sigortalı hizmet dökümü detayını bulacaksınız. SSK Sicil No, ödenen prim gün sayısı, iş yeri no, il, şube, dönem, işe giriş tarihi, kazanç ve işten çıkış tarihi bilgileri görüntülenecek.

Şifresiz SSK prim sorgulama ekranında ayrıca tescil kaydı tesbiti, emekli aylık bilgisi, işgöremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, GSS tescil sorgulama ve 4C İsteğe Bağlı bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

Şifresiz SSK Sorgulama Hakkında

SSK sorgulama için eski SSK sisteminde daha az bilgi girilerek yapılabilirken şimdi yine kişisel bilgilerin güvenliği amaçlı kişinin daha fazla kimlik bilgilerine ihtiyaç duyulacak. Aşağıdaki Şifresiz SSK Sorgulama ekran görüntülerinde olduğu gibi birinci adımda TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfus İl, Nüfus İlçe, Cilt No, Aile Sıra No, Doğum Tarihi ve Güvenlik bilgilerinin tamamını doğru olarak giriniz.

Belirtilen kimlik bilgileri kimlik doğrulama sistemi tarafında doğrulanırsa bir sonraki ekranda SSK''nın ücretsiz sorgulama ekranlarına ulaşacaksınız.