Öğrencinin E Okul Notları Artık Cep'te

Monday, September 21, 2020
İlköğretim okullarında okuyan öğrencilerin artık sınav notlarını, devamsızlık durumlarını veliler cep telefonlarına gelen mesajlar sayesinde öğrenebilecek. E-okul veli bilgilendirme sistemi ile veliler bu servisten yararlanabilecek.
Veliler E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile çocuklarının sınavlarda almış olduğu notları, okul devamsızlıklarını, sınav programlarını, ders programlarını, not bilgilerini, toplantı gün ve saatlerini cep telefonlarına gelen mesajlar sayesinde öğrenebilecek. Bu sistem sayesinde veliler artık çocuklarının ders notlarını kolaylıkla görebilecek.

E-Okul projesi Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri kapsamında oluşturulmuş modüllerden biridir. Bu servisten yararlanmak isteyen veliler okullarından kendi cep telefonlarına gelen onay mesajı sayesinde sisteme dahil oluyorlar, daha sonra öğrencinin ders bilgileri, sınav notları yapmış olduğu devamsızlıklar velinin cep telefonuna kısa mesaj olarak geliyor.
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım