Reyhanlı'da 50 masum can öldüğünde, sesi çıkmayan aydınlar 10 ağaç için

Thursday, July 2, 2020
Reyhanlı'da 50 masum can öldüğünde, yüzlercesi de yaralandığında sesi bile çıkmayan sözde aydın bu kesim ne oldu da 10 tane ağaç için günlerce caddeleri yolları yasadışı kapatıp yürüyor, insanları rahatsız ediyorlar, kamuya zarar veriyorlar. Osmanlı'ya en çok zararı ne Rusya, ne İngiltere ne Fransa, ne İran bunların verdiği zararı veremedi.
10 yıldır iktidarda olan bir hükümetin hataları, eksikleri de olabilir, hak aramanın yolu Başbakanlık ofisine saldırmak, insanların mal ve can güvenliğine saldırmak olmamalı. Adnan Menderes asıldığında, Özal zehirlendiğinde aldatılan, uyutulan ya da sinen bu millet Erdoğan'ı bu sefer yalnız bırakmayacak. Bu millet yine sağduyuyla sabrediyor, kanunların verdiği yetki ile bu hainleri güvenlik güçlerinin etkisiz hale getirmesini bekliyor.


taksim gezi parki yeni hali

CNN, BBC, Le Monde gibi art niyetli yayın organlarının 10 tane ağaç için başlayan bu zorbalıklara Türk Baharı benzetmelerinin farkına varıp uyanık olmak gerekir, amaçlanan Irak, Suriye gibi Türkiye'de de mezhep kavgası. Kuseyr, Suriye'de 30,000 insanın ölümü beklediği şu anda niçin hala Türkiye'yi manşetlerinde tutuyorlar. Aynı olayların çok daha azı Amerika'da Fransa'da olduğu halde polisin nasıl şiddet uyguladığını gördük. 1453'den bu yana İstanbul alevilerin, sünnilerin, türklerin, kürtlerin, çerkezlerin ve lazların, bundan sonra da böyle olacak.

Batı ülkelerindeki gibi bir içki düzenlemesini de, tarihi Taksim Kışlası'nın yeniden inşasını da, Taksim Gezi Parkı'nın özellikle geceleri tinerci ve ayyaşlardan temizlenmesini, İstanbul'a yakışan modern bir meydan projesini destekliyoruz.

E. Çağrıcı

E-posta Adresi : e.cagrici@turkiye-rehberi.net - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı YazarÇağrıcı'nın "Reyhanlı'da 50 masum can" ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - ReyhanlıYorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım