MEB E Okul Takdir Teşekkür Hesaplama

Takdir Teşekkür Hesaplama sayfasında sınıf ve ders notu girerek MEB Takdir Teşekkür Hesaplama formunu kullanabilirsiniz. Takdir Teşekkür Hesaplama programı ile karne notunuza göre kaç puanla takdir teşekkür belgesi alabileceğinizi hesaplayabilirsiniz.
Yarıyıl tatili yaklaşırken veliler ve öğrencileri de tatlı takdir teşekkür belge heyecanı sardı. 20 Ocak'taki karne tatilini keyifle bekleyen öğrenciler ve veliler E-Okul Karne Sonuçları'na göre Takdir Teşekkür Belgesi alıp alamayacaklarını, Teşekkür Takdir Hesaplama ile notlarını girerek hangi belgeyi alabileceklerini öğrenebilirler.

Takdir Teşekkür Hesaplama Ekranı


Takdir veya Teşekkür Belgesi almak için;

  • Takdir Teşekkür alabilmek için Türkçe Dersi en az 55 puan ve üstü olmalı
  • Takdir Belgesi ya da Teşekkür Belgesi hak kazanabilmek için diğer derslerin de en az 45 puan olması gerekmekte.
  • E-Okul takdir hesaplama veya teşekkür hesaplama sayfasında 4. ve 5. sınıflar teknoloji ve tasarım notlarını girmelerine gerek yok.
  • MEB teşekkür takdir hesaplama ekranında 6. 7. ve 8. sınıflar trafik puanı notlarını girmeyecekler.
  • Dönem sonu karne notu ortalaması 100 üzerinden 70.00 - 84.99 arasında olanlar Teşekkür almaya hak kazanırlar
  • Dönem sonu karne başarı puanı 100 üzerinden 85.00 ve üstü olanlar Takdir almaya hak kazanırlar
MEB 2011 - 2012 Eğitim ve Öğretim yılının ilk yarısı 20 Ocak tarihinde sona erecek. Öğrenciler bir yarıyılın emeklerinin karşılığında anne babalarına yeni yıl hediyesi olarak iyi bir karne ve Teşekkür Takdir Belgesi ile güzel bir tatile girmek isteyecekler. E-Okul karne sonuçları'na göre Karne tarihinden önce alacakları Takdir Belgesi belgesini öğrenmek isteyen öğrenciler aşağıdaki meb takdir teşekkür hesaplama ekranında sınıf ve ders notlarını girerek ortalama puanlarını sorgulayabiliyorlar. İlköğretim okulları için çıkan not öğrenciyi takdir ya da teşekkür ile ödüllendirecek.

Takdir Hesaplama ya da Teşekkür Hesaplama'da değerlendirmeye alınan dersler ve haftalık ders saatleri; Türkçe (5 saat), Matematik (4 saat), Fen ve Teknoloji (4 saat), Sosyal Bilgiler (3 saat), Yabancı Dil (4 saat), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (2 saat), Görsel Sanatlar (1 saat), Müzik (1 saat), Beden Eğitimi (2 saat), Teknoloji ve Tasarım (2 saat)
Not: Yıl sonu notları 0-100 arası rakamsal bir değer olmalı.

Çıkan sonuç : 4. sınıf, 5.sınıf, 6. sınıf, 7.sınıf ve 8. sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70. 00-84 .99 olanlar "Teşekkür," 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdirname," verilir.

Takdir Teşekkür Hesaplama Yardım

İlköğretim sınıflarında okuyan 4-5. sınıflar online takdir teşekkür hesaplama yapabilir. Yukarıdaki ekrandan 6-7. ve 8. sınıflar lise takdir teşekkür hesaplama robotunu kullanabilirler. Öğrencinin Takdir ya da Teşekkür alabilmesi için Türkçe dersi 55 puan ve üzeri olmalı. Yine meb e okul takdir teşekkür hesaplama sonucuna göre belgeyi alabilmek için aynı zaman da diğer derslerin her birinin en az 45 puan ve üzeri olması gerekmekte.

Yeni takdir teşekkür hesaplama sisteminde takdir ve teşekkür hesaplanması dönem sonunda her dersin ortalaması alınarak dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Yukarıdaki takdir belgesi hesaplama ve teşekkür belgesi hesaplama programını kullanırken dikkat etmeniz gerekenler;

Takdir teşekkür hesaplama ekranı örnek not girişi : 76,98

Takdir Teşekkür Hesaplama
Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Eylül 2011 Pazartesi günü ders başı yapan ilköğretim okullarının 20 Ocak 2012'de yarıyıl tatiline gireceğini açıkladı. Öğrencilerin 15 tatili 6 Şubat 2011 Pazartesi günü sona erecek. 2011 - 2012 Eğitim ve Öğretim yılı 8 Haziran 2012 Cuma günü karne heyecanı ile sona erecek.

Takdir Teşekkür Hesaplama Soru Cevap

Takdir Teşekkür Hesaplama Modülü sonucunun doğruluk payı nedir?
E-okul takdir teşekkür hesaplamasında puanlarınızı küsüratlarla birlikte girdiğinizde e-okul sistemi ile birebir aynı sonucu verir. Eksiği veya fazlası yoktur.

Takdir Teşekkür Hesaplama yaparken 84,99 veya 69.99 gibi küsüratları üste tamamlar mı?
E-okul Takdir Teşekkür sisteminde belge hesaplama işlemlerinde yukarıya yuvarlama yoktur.

Takdir ya da Teşekkür belgesi alabilmek için Türkçe, Edebiyat, Dil anlatım derslerinin ortalaması 55'ten büyük mü olmalıdır?
İlköğretim 4, 5, 6, 7, 8. sınıflarda Türkçe notu 55'ten büyük olmalı, liseler için bu zorunluluk geçerli değil.

Not ortamala küsüratları belge hesaplamada dikkate alınıyor mu?
Not küsüratları teşekkür ya da takdir almada dikkate alınır.

Belge puanım 70'in üstünde ancak zayıfım var belge alabilir miyim?
Takdir ya da teşekkür belgesi alabilmek için notlarınızın 45'ten düşük not olmaması gerekir.

Puanım 85'in üstünde ancak belge alamazsınız diyor!
Not ortalamanız 70 ya da 85'in üzerinde olmasına rağmen belge alamıyorsanız Türkçe ders notunuz 55'ten küçüktür ve yahut 45'ten küçük notunuz olduğu için takdir ya da teşekkür belgesine hak kazanamıyorsunuzdur.