Kredi Kartı ile SGK Prim Ödeme

Friday, June 5, 2020
Kredi Kartı ile SGK Prim Ödeme Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yozgat İl Müdürü İsmail Yılmaz, yükümlülerin prim borçlularına kolaylık sağlamak amacıyla tüm bankaların kredi kartları ile prim ödemelerini gerçekleştirebileceği gibi, kredi kartına verecekleri otomatik ödeme talimatı ile de prim ödemelerini yapabileceklerini söyledi.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yozgat İl Müdürü İsmail Yılmaz, yükümlülerin prim borçlularına kolaylık sağlamak amacıyla tüm bankaların kredi kartları ile prim ödemelerini gerçekleştirebileceği gibi, kredi kartına verecekleri otomatik ödeme talimatı ile de prim ödemelerini yapabileceklerini söyledi.

SGK Yozgat İl Müdürü İsmail Yılmaz, ekonomik koşulları dikkate alınarak vatandaş odaklı hizmet anlayışı ile hareket ettiklerini, yükümlülerinin primlerini kredi kartı ile ödemeleri konusunda kolaylık sağlamak amacıyla bankalarla protokol yapıldığını belirterek, “Prim ödeme yükümlüleri, anlaşmalı bankaların birinden edinmiş olduğu kredi kartı ile aynı bankanın alternatif dağıtım kanalları (internet bankacılığı, ATM gibi) aracılığı ile prim ödemelerini gerçekleştirebileceği gibi, ilgili bankanın kredi kartına verecekleri otomatik ödeme talimatı ile de prim ödemelerini yapabilecek. Bu şekilde kredi kartı ile prim ödenmesinin, banka şubesinde yapılan tüm prim tahsilatı işlemlerinden bir farkı bulunmayacağını, nakit sıkıntısı içinde bulunan prim ödeme yükümlüsüne kolaylık sağlanması amaçlanmaktadır” dedi.

Bütün bankaların kredi kartları kullanılarak kurumun web sayfasından da prim tahsilatının yapılabileceğini ifade eden Yılmaz, bu uygulamayla tüm bankaların kredi kartlarıyla prim ve diğer ödemelerin yapılması mümkün olacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: IHAYorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım