İşkur İş İlanları

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
İşkur İş İlanları sayfasında sistemde açık iş ilanları, hangi pozisyon için ne kadar eleman arandığını, İşkur mesleki eğitim kursları hakkında bilgileri sorglayabilirsiniz. İşkur İlanlar için İşkur İş İlanları sayfasını ziyaret edebilir ya da aşağıdaki İşkur İlanları ekranını da kullanabilirsiniz.
Devletin resmi İş ve İşçi bulma kurumu olan Türkiye İş Kurumu kısaltılmış haliyle İşkur websitesine giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ekranda Kişisel Durum, İşyeri Türü, Çalışma Yeri, Çalışma Şekli ve İl'i seçtikten sonra "Detaylı Arama" butonuna tıklayınız. Gelen ikinci ekranda İş Alanı / Pozisyon, İşyeri Ünvanı, ülke ve ilçe gibi seçeneklerle aramayı daha da özelleştirebilirsiniz. İstanbul gibi büyük şehirlerde sistemden 1000'den fazla kayıt getiremiyor, devletin azizliği diyelim, buna da şükür. Bu durumda siz devletimizi kızdırmayın her zamanki gibi millet devlet için vardır zihniyetine sadık birey olarak siz aramalarınız daha da detaylandırın ki size İşkur'umuz size iş bulamasa bile açık iş ilanlarını gösterebilsin.

Sonuçlar 502lik liste halinde Kişisel Durum, Talep No, İşveren, Adres, Pozisyon (Meslek), Çalışma Yeri, İşyeri Türü, Periyot, Son Başvuru, Açık İş, Karşılanma Biçimi başlıkları halinde gösterilmektedir. Talep No linkine tıklayarak ilgili ilanın detaylarına ulaşabilirsiniz. Bu sayfadan İşkur konusunda bilinmesi gereken bilgileri de ulaşmış olacaksınız.

Not: Arama Kriteleri

İşkur İş İlanları ekranından sisteme kayıtlı olan açık işleri görmek için belli kriterlere göre (kamu, özel, normal, üzürlü, eski hükümlü vb.) sorgulamalısınız. Herhangi bir işlem yapılabilmesi için sisteme işveren veya iş arayan olarak üye olmanız ve işveren kaydı/iş arayan kaydı oluşturmanız gerektiğini de unutmayınız.

Gelişmiş Avrupa ülkelerinde bu İşkur sistemi devlet ve yerel birimler tarafından çok daha profesyonelce ele alınmış, başarılı bir iekilde yürütülüyor. Bizde de bu İŞKUR uygulamaları e-devlet sistemine entegre edilmeye başlandı ancak işkur uygulamalarının henüz hiç biri çalışır durumda değil. Devletimiz ağır aksak da olsa elbet bir gün bunları da çalıştırır, bize beklemek düşer. Bu sayfadan ayrıca e-devlet sistemine entegre İşkur Uygulamalarına da erişim imkanı bulacaksınız.

İŞKUR Açık İş İlanları Sorgulama Ekranı


E. Çağrıcı

E-posta Adresi : e.cagrici@turkiye-rehberi.net - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın İŞKUR İş İlanları ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - işkur kayıt

İşkur ve İşsizlik Sigortası

E-Devlet İşKur Uygulamaları