Emekli olmak için SSK ve Bağ Kur hizmet birleştirmesi nasıl yapılır

Thursday, July 9, 2020
Emekli olmak için SSK ve Bağ Kur hizmet birleştirmesi nasıl yapılır sorunuzun cevabını Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Kaya video'lu gösterimle anlatıyor.
Emekli olmak için SSK ve Bağ Kur hizmet birleştirmesi işelemleri için istenen belgeler; Dilekçe, Nufus cüzdanı fotokopisi, Evlilik cüzdanı fotokopisi (SSK veya Bağkur'lu olarak çalışırken bekar olup sonradan evlenenler için), Çalışma belgesi (Aslı)

Halen çalışmakta olduğu kadrosu ile sigortalı olarak çalıştığı ünvanı aynı olanlar (Hemşire, ebe, teknisyen gibi) sigortalı olarak çalıştığı işyerlerinden çalışma tarihlerini ve unvanını belirten çalışma belgesi getirecek.

Açıklamalar:

SSK ve Bağ-Kur'a tabi hizmetlerin Emekli Sandığı hizmetleri ile birleştirilmesini isteyen personel en son çalıştığı ili ve sigorta numarasını dilekçesinde belirtecek ve çalıştığı birime verecektir. Birim üst yazıyla dilekçenin aslını da dahil istenen belgeleri Personel Daire Başkanlığı'na gönderecektir.

E-Devlet SSK Sorgulama ve SGK Sorgulama'ları

SSK Sorgulama ve Bağkur Sorgulama Video'lu Anlatım


Tüm SSK Videolar içinYorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım