Ehliyet Sınav Sonuçları 28 Şubat 2012

Monday, September 21, 2020
MEB'in düzenlediği Ehliyet Sınav Sonuçları 28 Şubat 2012'de açıklanıyor. Ehliyet Sınav Sonuçları açıklanır açıklanmaz sonuçlar Turkiye-Rehberi.net'te.
MEB, 11 Şubat ehliyet sınav sonuçları için TC numarasını şart koşuyor. 11 şubat ehliyet sınav sonuçları için nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin! 11 şubat ehliyet sınav sonuçları sonucunda geçer not alan sürücü adayları, direksiyon sınavına girerek bu sınavdan da geçer not almaya çalışacak.

Adaylar ancak direksiyon sınavından da geçer not alarak trafiğe çıkmaya hak kazanacak. 11 şubat 2012 ehliyet sınav sonuçları için günlerdir bekleyen sürücü adaylarının bekleyişleri devam ediyor. Ömer Dinçer'in bakanlığını yaptığı MEB, sonuçları online olarak tüm adayların sorgulamasına sunacak.

11 Şubat 2012 MEB Ehliyet Sınav Sonuçları açıklanma tarihi ise 28 Şubat 2012'dir..

Ehliyet Sınav Sonuçları

Ehliyet Sınav Sonuçları İlgili Linkler

2012 Ehliyet Sınav Tarihleri

11 Şubat 2012
14 Nisan 2012
30 Haziran 2012
1 Eylül 2012
20 Ekim 2012
15 Aralık 2012

11 şubat ehliyet sınav sonuçları Bakanlığın sitesinde yayınlanan "Sınavlar" başlığı altında yayınlanacak. Trafiğe ehliyetsiz çıkılmamasını isteyen yetkililer, trafikte mutlaka ehliyetlerin arabada bulundurulması gerektiğini vurguluyor.

11 şubat ehliyet sınav sonuçları Bakanlığın sitesinde yayınlanan "Sınavlar" başlığı altında yayınlanacak. Trafiğe ehliyetsiz çıkılmamasını isteyen yetkililer, trafikte mutlaka ehliyetlerin arabada bulundurulması gerektiğini vurguluyor.

 11 şubat ehliyet sınav sonuçları için bağlantı sayfası Haber Aktüel'den de yayınlanacak. Sonuçlar açıklandıktan sonra yayınlanacağımız bağlantıyı adres çubuğunuza kopyalayarak sınavdan aldığınız sonucu görebilirsiniz. Yine Milli Eğitim Bakanlığının Halk Eğitim Merkezi yetkilileri ile yaptığı direksiyon sınavına da ehliyet kursunuzun yetkililerinde bilgi alarak girebilirsiniz. 2011 yılının son ehliyet sınavı olan bu sınavın sonucunu binlerce kişi bekliyor

Ehliyet Sınavı Hakkında Bilgi -Yılda 6 kez yapılan Ehliyet Sınavlarına girebilmek için Sürücü Kurslarına kayıt yaptırmak en önemli şartlardan biri.Sürücü Adayları kayıt oldukları sürücü kurslarında Ehliyet Sınavında birinci aşama olan teroik sınavı geçebilmek için 3 önemli konuda eğitim görmektedirler. Testolarak yapılan Ehliyet Sınavlarının sürücü adaylarının sorumlu oldukları 3 ders; motor bilgisi, trafik ve çevre bilgisi ve ilk yardım bilgisi olarak üç"e ayrılmaktadır. Adaylar bu üç dersin hepsini başarıyla geçebildiği takdirde Ehliyet almak için gerekli olan ikinci aşamaya hak kazanmış oluyor.

Ehliyet Sınavı Soru Kitapçığında; B- C- D- E sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 40 olmak üzere toplamda 120 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 150 dakika ile sınırlıdır.

A2 sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 40, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 20 olmak üzere toplamda 90 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 120 dakika ile sınırlıdır.

H sınıfı özürlü ehliyet sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30 olmak üzere toplamda 80 soru bulunmaktadır. Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 100 dakika ile sınırlıdır.

Ehliyet sınavında yöneltilecek olan her bir sorunun dört seçeneği vardır. Dört seçenekten sadece bir tanesi doğru cevaptır. Doğru bulduğunuz seçeneği cevap kâğıdında o soru için ayrılan yerde bularak işaretleyiniz. Cevap kağıdında aynı soru için birden fazla işaretlemelerde o soru yanlış cevaplandırılmış sayılır.

Her ders kendi içerisinde 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Başarılı sayılabilmeniz için her bir dersten -ayrı ayrı- 70 puan almanız gerekmektedir.

Sınav sırasında adaylara ayrı bir karalama kâğıdı verilmeyecektir. Soru kitapçığınızın içindeki boş alanları karalama yapmak için kullanabilirsiniz.gazetevan.com

Cevabını bilmediğiniz sorular üzerinde fazla zaman kaybetmeden diğer sorulara geçiniz. Zamanınız kalırsa bu sorulara daha sonra dönebilir yeniden inceleyebilirsiniz.

Cevaplarınız puanlanırken her doğru cevaba puan verilecek, yanlış cevaplarınız dikkate alınmayacaktır. Bu sebeple sınavda cevabını bilmediğiniz sorularda doğru olduğunu düşündüğünüz şıkkı mutlaka işaretleyip boş gerçememeye özen gösterin. Sınavın bitiminde cevap kâğıdınızı ve soru kitapçığınızı salon sorumlularına teslim etmeyi unutmayınız.

Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK) Sınavı Sırasında Uyulacak Kurallar:
Sınavın başladığı andan itibaren, salon görevlilerinin tüm uyarılarına uymak zorundasınız.

Sınav başladıktan sonra görevlilerle konuşmanız ve soru sormanız yasaktır.
Sınav sırasında kopya çeken, çekmeye teşebbüs eden, kopya veren ya da kopya çekilmesine yardım eden, kurallara ve uyarılara uymayan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca bu kişiler ilk 45 dakika sonunda salondan çıkarılacaktır.

Sınavsüresince, sınavgiriş belgesi ile birlikte nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport kimlik belgelerinden birini masanızın üzerinde bulundurunuz.
Sınav başladıktan sonra adayların birbirleriyle konuşmaları, kalem, silgi vb. şeyleri istemeleri yasaktır.

Sınav sırasında sigara, çay vb. içilmesi kesinlikle yasaktır.
Sınavın başladığı belirtilmeden soru kitapçıkları açılamaz ve cevaplandırma yapılamaz.

Sınav sonrası sınav giriş belgesini, soru kitapçığını ve cevap kâğıdını mutlaka salon görevlilerine teslim ediniz. Sınav evraklarını teslim etmeyen, soru kitapçıklarının sayfalarından bir kısmını eksik teslim edenlerin sınavları geçersiz sayılacak, ayrıca haklarında yasal işlem yapılacaktır.

Bakanlık, 11 Şubat ehliyet sınav sonuçları için TC numarasını şart koşuyor. (Ehliyet Sınav Sonuçları) 11 şubat ehliyet sınav sonuçları için nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin!11 şubat ehliyet sınav sonuçları sonucunda geçer not alan sürücü adayları, direksiyon sınavına girerek bu sınavdan da geçer not almaya çalışacak. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Adaylar ancak direksiyon sınavından da geçer not alarak trafiğe çıkmaya hak kazanacak. (Ehliyet Sınav Sonuçları) 11 şubat ehliyet sınav sonuçları için günlerdir bekleyen sürücü adaylarının bu bekleyişleri sürüyor. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Ömer Dinçer'in bakanlığını yaptığı MEB, sonuçları online olarak tüm adaylar bekliyor. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

11 Şubat 2012 MEB Ehliyet Sınav Sonuçları açıklanma tarihi ise 28-28 Şubat 2012'dir. (Ehliyet Sınav Sonuçları). (Ehliyet Sınav Sonuçları). (Ehliyet Sınav Sonuçları)

 

2012 Ehliyet Sınav Tarihleri

11 Şubat 2012
14 Nisan 2012
30 Haziran 2012
1 Eylül 2012
20 Ekim 2012
15 Aralık 2012

11 şubat ehliyet sınav sonuçları Bakanlığın sitesinde yayınlanan "Sınavlar" başlığı altında yayınlanacak. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Trafiğe ehliyetsiz çıkılmamasını isteyen yetkililer, trafikte mutlaka ehliyetlerin arabada bulundurulması gerektiğini vurguluyor. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

11 şubat ehliyet sınav sonuçları Bakanlığın sitesinde yayınlanan "Sınavlar" başlığı altında yayınlanacak. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Trafiğe ehliyetsiz çıkılmamasını isteyen yetkililer, trafikte mutlaka ehliyetlerin arabada bulundurulması gerektiğini vurguluyor. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

 11 şubat ehliyet sınav sonuçları için bağlantı sayfası Haber Aktüel'den de yayınlanacak. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Sonuçlar açıklandıktan sonra yayınlanacağımız bağlantıyı adres çubuğunuza kopyalayarak sınavdan aldığınız sonucu görebilirsiniz. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Yine Milli Eğitim Bakanlığının Halk Eğitim Merkezi yetkilileri ile yaptığı direksiyon sınavına da ehliyet kursunuzun yetkililerinde bilgi alarak girebilirsiniz. (Ehliyet Sınav Sonuçları) 2011 yılının son ehliyet sınavı olan bu sınavın sonucunu binlerce kişi bekliyor

Ehliyet Sınavı Hakkında Bilgi -Yılda 6 kez yapılan Ehliyet Sınavlarına girebilmek için Sürücü Kurslarına kayıt yaptırmak en önemli şartlardan biri. (Ehliyet Sınav Sonuçları)Sürücü Adayları kayıt oldukları sürücü kurslarında Ehliyet Sınavında birinci aşama olan teroik sınavı geçebilmek için 3 önemli konuda eğitim görmektedirler. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Testolarak yapılan Ehliyet Sınavlarının sürücü adaylarının sorumlu oldukları 3 ders; motor bilgisi, trafik ve çevre bilgisi ve ilk yardım bilgisi olarak üç"e ayrılmaktadır. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Adaylar bu üç dersin hepsini başarıyla geçebildiği takdirde Ehliyet almak için gerekli olan ikinci aşamaya hak kazanmış oluyor. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

Ehliyet Sınavı Soru Kitapçığında; B- C- D- E sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 40 olmak üzere toplamda 120 soru bulunmaktadır. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 150 dakika ile sınırlıdır. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

A2 sınıfı sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 40, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi dersinden 20 olmak üzere toplamda 90 soru bulunmaktadır. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 120 dakika ile sınırlıdır. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

H sınıfı özürlü ehliyet sürücü belgesi sınavına girecek olanlara Trafik ve Çevre Bilgisi dersinden 50, İlk Yardım Bilgisi dersinden 30 olmak üzere toplamda 80 soru bulunmaktadır. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Bu sertifika türü için verilen cevaplama süresi 100 dakika ile sınırlıdır. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

Ehliyet sınavında yöneltilecek olan her bir sorunun dört seçeneği vardır. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Dört seçenekten sadece bir tanesi doğru cevaptır. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Doğru bulduğunuz seçeneği cevap kâğıdında o soru için ayrılan yerde bularak işaretleyiniz. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Cevap kağıdında aynı soru için birden fazla işaretlemelerde o soru yanlış cevaplandırılmış sayılır. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

Her ders kendi içerisinde 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Başarılı sayılabilmeniz için her bir dersten -ayrı ayrı- 70 puan almanız gerekmektedir. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

Sınav sırasında adaylara ayrı bir karalama kâğıdı verilmeyecektir. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Soru kitapçığınızın içindeki boş alanları karalama yapmak için kullanabilirsiniz. (Ehliyet Sınav Sonuçları)gazetevan. (Ehliyet Sınav Sonuçları)com

Cevabını bilmediğiniz sorular üzerinde fazla zaman kaybetmeden diğer sorulara geçiniz. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Zamanınız kalırsa bu sorulara daha sonra dönebilir yeniden inceleyebilirsiniz. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

Cevaplarınız puanlanırken her doğru cevaba puan verilecek, yanlış cevaplarınız dikkate alınmayacaktır. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Bu sebeple sınavda cevabını bilmediğiniz sorularda doğru olduğunu düşündüğünüz şıkkı mutlaka işaretleyip boş gerçememeye özen gösterin. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Sınavın bitiminde cevap kâğıdınızı ve soru kitapçığınızı salon sorumlularına teslim etmeyi unutmayınız. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu (MTSK) Sınavı Sırasında Uyulacak Kurallar:
Sınavın başladığı andan itibaren, salon görevlilerinin tüm uyarılarına uymak zorundasınız. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

Sınav başladıktan sonra görevlilerle konuşmanız ve soru sormanız yasaktır. (Ehliyet Sınav Sonuçları)
Sınav sırasında kopya çeken, çekmeye teşebbüs eden, kopya veren ya da kopya çekilmesine yardım eden, kurallara ve uyarılara uymayan adayların sınavları geçersiz sayılacaktır. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Ayrıca bu kişiler ilk 45 dakika sonunda salondan çıkarılacaktır. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

Sınavsüresince, sınavgiriş belgesi ile birlikte nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport kimlik belgelerinden birini masanızın üzerinde bulundurunuz. (Ehliyet Sınav Sonuçları)
Sınav başladıktan sonra adayların birbirleriyle konuşmaları, kalem, silgi vb. (Ehliyet Sınav Sonuçları) şeyleri istemeleri yasaktır. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

Sınav sırasında sigara, çay vb. (Ehliyet Sınav Sonuçları) içilmesi kesinlikle yasaktır. (Ehliyet Sınav Sonuçları)
Sınavın başladığı belirtilmeden soru kitapçıkları açılamaz ve cevaplandırma yapılamaz. (Ehliyet Sınav Sonuçları)

Sınav sonrası sınav giriş belgesini, soru kitapçığını ve cevap kâğıdını mutlaka salon görevlilerine teslim ediniz. (Ehliyet Sınav Sonuçları) Sınav evraklarını teslim etmeyen, soru kitapçıklarının sayfalarından bir kısmını eksik teslim edenlerin sınavları geçersiz sayılacak, ayrıca haklarında yasal işlem yapılacaktır. 

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım