E Randevu

E Randevu ekranında Sürücü Belgesi işlemleri, E-Randevu, Trafik Tescil işlemleri, Silahlı Ruhsat işlemleri, Gemi Adamı Cüzdanı ve Özel Güvenlik Kimliği, iem Randevu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Emniyet Müdürlüğü iem randevu için E Randevu sayfasını ziyaret edebilir ya da aşağıdaki E-Randevu ekranından da işlemlerizi yapabilirsiniz.
E Randevu Sürücü Belgesi işlemleri listesi arasında Sürücü Belgesi İlk Müracaat, Sınıf Ekleme ve ya Sınıf Yükseltme, Yıpranma, yenileme, kimlik değişimi, Zayi Kayıp Sürücü Belgeleri, Yabancı Sürücü Belgesi işlemlerini yapabilirsiniz. Trafik Tescil işlemleri bireysel ve vekaleten işlemler olarak sınıflandırılıyor. Noterlerce satışı yapılan, ilgili tescil kuruluşunca dökümü alınan tescil belgesinin elden teslim alınması için randevu alınmasına gerek yoktur.

Sürücü belgesi : Yeni ehliyet alacaklar kursun bağlı bulunduğu yerdeki ilçe emniyet müdürlüğüne müracaat etmesi gerekiyor. Onun dışında ehliyetini her hangi bir nedenden değiştirmek isteyen 2 adet resim, nufüs kağıdının aslı, kart ücreti varsa parmak izi ile yoksa parmak izi emniyet müdürlüğünde tekrar alınıyor e-randevu ile müracat edebilir.

Silah ruhsat
Özel güvenlik kimliği
Gemi adamı cüzdanı işlemleri
https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/

Pasaport işlemleri; 2 adet resim pasapor için, nufus kağıdının aslı , varsa parmak izi ile yoksa parmak izi emniyet müdürlüğünde tekrar alınıyor, defter ve harç ücreti makbuzu getirip e randevu alması yeterli. Pasaport uzatma bu şekilde aynen olmakta.Yeşil pasaport il emniyet müdürlü pasaport şubesinden verimekte.

https://www.epasaport.gov.tr/
Yabancılar şube müdürlüğü
https://e-randevu.iem.gov.tr/yabancilar/dil_sec.aspx
E-randevu sistemleri

Emniyet e-Randevu, e Pasaport ve Ehliyet İlgili Bağlantılar