e Devlet Şifresiyle Sisteme Giriş

E-Devlet Kapısı'ndan E Devlet Şifresi ile E Devlet sistemine giriş yapabilmeniz için TC Kimlik No ile PTT'den E Devlet Şifresi almalısınız. E Devlet Giriş linkine tıkladıktan sonra açılan ekranda e-Devlet Şifresi linkine tıklayınız.
E-Devlet Kapısı giriş sayfasında T.C. Kimlik No ve en yakın PTTen yakın PTT'den aldığınız e-Devlet Şifresi'ni (güvenliğiniz için sanal klavyeyi kullanabilirsiniz) giriyorsunuz.

E-Devlet Kapısı'ndan ilk girişinizde e-Devlet Şifre Değişikliği ekranında size verilen ilk e-Devlet Şifresi'ni değiştirmeniz istenecek. Yeni şifreniz en az 8 karakter olmalı ve en az bir harf ve rakam içermeli yeni şifreniz. Şifreniz son kullandığınız 3 şifreden farklı olmalı, TC Kimlik ve doğum tarihinizi içermemeli.

Adım Adım E Devlet Giriş

E-Devlet linkine tıkladığınızda aşağıdaki ekranla karşılaşacaksnız.
E-Devlet Şifresi Giriş
E Devlet Giriş butonuna basıldığında aşağıdaki ekranda PTT şubesinden alınan geçici e-devlet şifresi ile giriş yapılması için "e-Devlet Şifresi" tıklanır.
E Devlet Şifresi Geçiçi Şifre
Gelen ekranda TC Kimlik No ve geçici e-Devlet Şifresi ile giriş yapılarak "Gönder" butonuna basılır.
E Devlet Şifresi Geçiçi Şifre
İlk kez e-Devlet Şifresi ile E-Devlet Kapısı'ndan giriş yaptıysanız ya da e-devlet şifre değişikliği yapacaksanız karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. E Devlet Giriş ekranlarında mevcut şifreniz ve yeni e-Devlet şifresi belirtilen uyarıları da dikkate alarak girilir ve "Değiştir" butonuna basılır.
e-Devlet şifresi nasıl alınır, e Devlet şifremi unuttum, şifre değiştirme, şifreli giriş
Son aşamada E-Devlet Şifre Değişikliğinin başarıyla tamamlandığına dair bir yazı ve E-Devlet Şifre gizliliği hakkında uyarılar içeren ekranla karşılacaksınız. e-Devlet Şifrenizi kesinlikle başkalarıyla paylaşmayın, e Devlet Şifrenizi unutursanız 10 TL vererek yeni bir şifre zarfı almanız gerekecektir.
E Devlet Şifresi Değişikliği
E Devlet Giriş sayfasını ziyaret ederek de son değişen SSK Sorgulama sisteminde ssk hizmet döküm detayınıza ulaşmak için SSK Hizmet Dökümü, güncel ssk emeklilik prim tutarlarınızı öğrenmek için SSK Prim Sorgulama, sürekli değişen ssk emekli maaşlarını sorgulama için SSK Maaş Sorgulama ve bağkur hizmet dökümüzü sorgulamak için Bağkur Borç Sorgulama işlemlerinizi artık E-Devlet Sorgulama sisteminde yapabilirsiniz.

E-Devlet Kimlik Doğrulama Sistemi
E-Devlet Şifre Değiştirme

E. Çağrıcı

E-posta Adresi : [email protected] - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın "e-Devlet Şifresiyle Sisteme Giriş" ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - e devlet şifresi