Adli Sicil Belge Doğrulama

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Adli Sicil Kaydı Sorgulama Formunda Sorgulanan T.C. Kimlik No ve Sorgulanan Barkod No bilgilerini girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayın.
Bu hizmeti Adalet Bakanlığı Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü merkezî veri tabanından e-Devlet Kapısı üzerinden alınmış olan adlî sicil kaydını doğrulama işlemi için kullanabilirsiniz.

Sabıka Kaydı Sorgulama

Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Sabıka Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır Video Sunum

Adli Sicil Belge Doğrulama Nasıl Yapılır ?

  • Bu hizmet,sadece ilgili şahıs tarafından Adalet Bakanlığı Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü merkezi veri tabanından e-devlet kapısı üzerinden alınmış adli sicil sorgulama sonucunu doğrulama işlemi için kullanılır.
  • 5352 sayılı Adlî Sicil Kanununun 11.maddesi hükmüne göre adli sicil ve arşiv bilgileri görevlilerce açıklanamaz ve bu kanun hükmüne göre verilen kişi,kurum ve kuruluşlarca veriliş amacı dışında kullanılamaz.
  • Adli sicil sorgulama sonucuna erişim izni bulunmayanların bu işlemi (doğrulama) gerçekleştirmesi yasal sorumluluk doğurur.
Adli Sicil Belge Doğrulama