Öğretmenler Nöbet Eylemine Başlıyor

Monday, September 21, 2020
Nöbet görevi yasal dayanaktan yoksun yönetmelikle düzenlenen, sınırları okuldan okula değişen bir görevdir. Okullarda yaşanan olaylarda dahi nöbetçi öğretmen direkt olarak sorumlu tutulmaktadır.

Öğretmen olarak maaş karşılığı girmemiz gereken derslerimize giriyoruz. Ek ders ücreti almamız ise girdiğimiz derslere bağlı olarak belirlenmektedir.

Tüm bu nedenlerden dolayı yaptığımız ve büyük sorumluluk yüklenen nöbet görevi angarya bir görevdir. Anayasamızın 18.maddesinde göre angarya yasaktır.

Bu angarya görevi kabul etmiyoruz. Sorumluluk varsa karşılığını da istiyoruz.

Bu nedenle 13-17 Mayıs 2013 arası bir hafta süreyle uyarı amaçlı olarak “Nöbetimi Tutuyorum, Ücretimi İstiyorum” kokartlarımızı takıyoruz.

Sesimizi duymayanları bir kez daha uyarmak için 20-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında “Ücret Yoksa Nöbet de Yok” kokardımızı takarak nöbet tutmuyoruz.

Sendikamız üyesi olan yada olmayan öğretmenlerin eylemlerimize katkılarını bekliyoruz.

Nöbet tutmayacağımız hafta için ekte sunduğumuz dilekçeleri en geç 16 Mayıs 2013 tarihinde dilekçelerimizi okul idarelerine teslim ediyoruz.

Kokartlar şubemizden temin edilebilecektir.

Şubemizden kokart temin edemeyeler isterlerse sitemizde yayımladığımız kokartların çıktılarını alarak takabilirler.

Tüm eğitim çalışanlarının katkılarını bekler saygılar sunarız.

EĞİTİM İŞ

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım