Öğrenci ve CHP'li vekillerden harçları protestosu

Monday, April 6, 2020
Başkent'te kendilerine Gençler Meydana İnisiyatifi adını veren bir grup, üniversitelerde ikinci öğrenimdeki harçların da kaldırılması için milletvekilleri ile birlikte eylem yaptı.

Kızılay Güvenpark'ta toplanan grup üyeleri, 'Harçları kaldır, parasız eğitim haktır' yazılı pankart açıp, 'Bahane bulma harçları kaldır', 'Gençliği yok sayan hükümet istifa' sloganları attı.
Eyleme CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da destek verdi. 35 üniversitenin öğrenci temsilcileriyle Meclis'e gideceklerini ifade eden Ağbaba, Meclis'te öğrencilerin sesi olacaklarını kaydetti. Ağbaba, öğrencilere ikinci öğretim harçlarının kaldırılması ve parasız eğitim için desteklerini sürdüreceklerini söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise "Başbakan kendine 6 uçak alacağına önce üniversite harçlarını kaldırsın." dedi. Tanal, bir yıl kaldırdığı harçları sürekli kaldırdığını söyleyen hükümeti ikiyüzlü davranmakla suçladı. Grup adına yapılan açıklamada da ikinci öğretim, açık öğretim, yüksek lisans harçlarının da kaldırılması istendi. Açıklamanın ardından grup temsilcisi iki kişi taleplerini iletmek üzere milletvekilleriyle birlikte Meclis'e gitti. Diğer grup üyeleri ise bir süre burada oturma eylemi yapıp, olaysız bir şekilde dağıldı.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım