Çiftçi Bağkuru Borç Sorgulama

Çiftçi Bağkuru Borç Sorgulama ekranında Sosyal Güvenlik Kurumunun Çiftçilik işi ile uğraşan vatandaşların Sigorta hizmetlerinden yararlanabilme işlemlerini yapabilirsiniz. Çiftçi Bağkuru Borç Sorgulama için.

Çiftçi Bağkuru hizmeti sayesinde Çiftçiler kendi bağkur primlerini yatırmak suretiyle çiftçi bağkuru'na sahip olup diğer sigorta hizmetlerinde olduğu gibi sigorta sağlık hizmetlerinden ve emeklilik hizmetlerinden yararlanabilmektedirler. Çiftçi bağkurundan faydalanmak için tarımsal amaçla kullanılan arazi tapusu gerekmektedir. Tarımsal arazi tapusu olmayanlarda başkasına ait tapuyu kiralamak koşuluylada çiftçi bağkuruna başvurulabilir ve bu hizmetlerden yararlanılabilir.

Çiftçi bağkuru işlemleri ve sorgulamalarıda diğer sgk sorgulamalarıyla aynı yerden yapılabilmektedir.
Çiftçi bağkuru borç sorgulama, prim sorgulama, emeklilik bilgileri ve sigortalı bilgileri hakkındaki bütün işlemler için
Çiftçi Bağkuru Borç Sorgulama

linkine tıklayarak sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Artık Çiftçi Bağkuru Borç Sorgulama işlemleri E-Devlet üzerinden yapıldığı için e-devlet şifre girişi yaparak ssk primlerinizi sorgulayabilirsiniz. e-Devlet şifresini size en yakın PTT şubesinden edinebilirsiniz.

E-devlet işlemleri hakkında bilmek istediklerinize yine aşağıda bilgi ekranından ulaşabilirsiniz;
Çiftçi Bağkur Primleri

Bağ-Kur Tarım Sigortalıların Prim Tablosu

Bağ-Kur'da hizmetlerin yürütülmesini sağlayan en önemli kaynak prim ve prime ilişkin gelirlerdir. Bu nedenle, Kurum hizmetlerinin istenilen düzeyde yerine getirilebilmesi, primlerin düzenli olarak toplanmasına bağlıdır. 2926 Sayılı kanuna göre primler, 4 dönem halinde ödenir. Dönemler; Mart, Haziran, Eylül ve Aralık şeklindedir.

Bağkur Prim Listesini görmek için.

Bağkur Primleri ödeme Noktaları

T.Vakıflar Bankası
Halk Bankası T.C. Ziraat Bankası şubelerinin yanısıra internet yoluyla
Garanti Bankası
Vakıflar Bankası
Halk Bankası
Yapı Kredi Bankası
Asya Finans A.Ş.
İş Bankası
Şubeleri aracılığıyla Bağkur aylık Primlerinizi ödeyebilirsiniz

E-Devlet SSK Sorgulama & Bağkur Sorgulama