Takdir Teşekkür Hesaplama

Takdir Teşekkür Hesaplama ekranında ders notlarınızı Takdir Teşekkür Hesaplama programına girerek takdir ya da teşekkür alıp alamayacağınızı öğrenebilirsizniz. Aşağıdaki Takdir Teşekkür Hesaplama robotu ile e-okul karne notunuza göre kaç puanla takdir ya da teşekkür belgesi alabileceğinizi de hesaplatabilirsiniz.

Ortaokul 4. 5. 6, 7 ve 8. sınıf ve Lise 9, 10. 11, ve 12. sınıflar öğrencileri için dönem sonu yaklaşırken öğrenci ve velileri de takdir teşekkür heyecanı sardı. Dönem sonunda Karne Notu Hesaplama'larına göre alacağınız belgenin türünü öğrenmek için aşağıdaki Takdir Teşekkür Hesaplama programını kullanabilirsiniz.
Yarıyıl tatili öncesi veliler ve öğrenciler de tatlı takdir teşekkür belge heyecan başladı. Karne tatilini heyecanla bekleyen öğrenciler ve veliler E-Okul Karne Sonuçları'na göre Takdir Teşekkür Belgesi alıp alamayacaklarını, Teşekkür Takdir Hesaplama programı ile notlarını girerek hangi belgeyi alabileceklerini öğrenebilirler.

E-Okul karne sonuçları'na göre Karne tarihinden önce alacakları Takdir Belgesi belgesini öğrenmek isteyen öğrenciler aşağıdaki meb takdir teşekkür hesaplama ekranında sınıf ve ders notlarını girerek ortalama puanlarını sorgulayabiliyorlar. İlköğretim okulları için çıkan not öğrenciyi takdir ya da teşekkür ile ödüllendirecek.


Not: Yıl sonu notları 0-100 arası rakamsal bir değer olmalı.

Takdir Teşekkür Hesaplama Ekranı


Çıkan sonuç : 4. sınıf, 5.sınıf, 6. sınıf, 7.sınıf ve 8. sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70. 00-84 .99 olanlar "Teşekkür," 85.00 puan ve yukarı olanlar "Takdirname," verilir.

Takdir Teşekkür Hesaplama Yardım

MEB''den yetki almış olan tüm ilköğretim okulları, özel ilköğretim okulları, devlet liseleri, özel liseler, eğitim kurumları ve anaokulu eğitim kurumlarında e-Okul kullanılır. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yeni bilgi sistemleri eklenerek genişlemeye devam etmekte.

e-Okul''da Neler Var

İlköğretim sınıflarında okuyan 4-5. sınıflar online takdir teşekkür hesaplama yapabilir. Yukarıdaki ekrandan 6-7. ve 8. sınıflar lise takdir teşekkür hesaplama robotunu kullanabilirler. Öğrencinin Takdir ya da Teşekkür alabilmesi için Türkçe dersi 55 puan ve üzeri olmalı. Yine meb e okul takdir teşekkür hesaplama sonucuna göre belgeyi alabilmek için aynı zaman da diğer derslerin her birinin en az 45 puan ve üzeri olması gerekmekte.

Takdir teşekkür hesaplama sisteminde takdir ve teşekkür hesaplanması dönem sonunda her dersin ortalaması alınarak dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür.

Yukarıdaki takdir belgesi hesaplama ve teşekkür belgesi hesaplama programını kullanırken dikkat etmeniz gerekenler;

Takdir veya Teşekkür Belgesi almak için;

  • Takdir Teşekkür alabilmek için Türkçe Dersi en az 55 puan ve üstü olmalı
  • Takdir Belgesi ya da Teşekkür Belgesi hak kazanabilmek için diğer derslerin de en az 45 puan olması gerekmekte.
  • E-Okul takdir hesaplama veya teşekkür hesaplama sayfasında 4. ve 5. sınıflar teknoloji ve tasarım notlarını girmelerine gerek yok.
  • MEB teşekkür takdir hesaplama ekranında 6. 7. ve 8. sınıflar trafik puanı notlarını girmeyecekler.
  • Dönem sonu karne notu ortalaması 100 üzerinden 70.00 - 84.99 arasında olanlar Teşekkür almaya hak kazanırlar
  • Dönem sonu karne başarı puanı 100 üzerinden 85.00 ve üstü olanlar Takdir almaya hak kazanırlar
Takdir teşekkür hesaplama ekranı örnek not girişi : 76,98

Takdir Teşekkür Hesaplama
Milli Eğitim Bakanlığı, 19 Eylül 2011 Pazartesi günü ders başı yapan ilköğretim okullarının 20 Ocak 2012'de yarıyıl tatiline gireceğini açıkladı. Öğrencilerin 15 tatili 6 Şubat 2011 Pazartesi günü sona erecek. 2011 - 2012 Eğitim ve Öğretim yılı 8 Haziran 2012 Cuma günü karne heyecanı ile sona erecek.


Çağrıcı'nın Takdir Teşekkür Hesaplama ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz. DMCA - Karne Teşekkür Takdir