SGK Bağkur Affı ve Torba Yasa 2014

Sunday, July 12, 2020
Yeni torba yasanın yerel seçimden sonra çıkarılması öngörülüyor. Süreç, Bakan Faruk Çelik tarafından da yakından takip ediliyor. Bu arada iGenel Kurul’daki görüşmelerde CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, hükümeti temsil eden Çelik’i hedef aldı.
Genç “Niçin kanun çıkarıyoruz? Tamamen iktidarın yaptığı yolsuzlukları örtbas etmek için. Faruk Bey’in bir defa 2006’da bir yaralanma meselesi oldu. Sonucu ne oldu, belli değil -vurmuşlardı kendisini- bilmiyoruz. Kızını getirdi, Hacettepe tıbba kaydetme hakkı olmadığı halde kaydettirdi. Her yerde tıp fakültesine karşı çıkıyorlar. Böyle haksız nasıl getirip kaydediyor? Kardeşini Bursa’da tutukladılar, iki gün sonra serbest bıraktılar” diye konuştu.

Bu suçlamalara tepki gösteren Çelik, sinirli bir ses tonuyla şunları söyledi: “Şimdi bakınız, böyle oturup, birbirimize laf atıp, çamur atıp bir şeyi elde etmek... Bakınız, bunlar doğru bir davranış değil. Burada oturan bir Bakanın veremeyeceği cevap olmamalıdır. Veremeyeceği cevap varsa buradan kalkıp gitmeli. Bu kadar konuları şahsileştirmeyi, doğrusu yakıştıramıyorum. Bir öğrencinin bir üniversiteden bir üniversiteye yatay geçiş yapmasını kamuoyunun huzuruna getirmek, buraya getirmek ayıp değil mi? Hukuksuz bir şekilde yatay geçiş yapabilir misiniz? Çıkarın o zaman ispat edin. Çocukların kişilik hakları ile psikolojileri ile nasıl oynarsınız? Sizde zerre kadar merhamet, insanlık yok mu?

Çık ispat et. Bunu ispat etmezsen namertsin. İnternette yayınlanmış kim geçecek, nasıl geçecek kuralları beli. Ayıp şey ya! Şuna bakın ya! 2006 yılında bize birisi bir kurşun sıkıyor, diyor ki ne oldu? Ben de öğrenmek istiyorum, buyurun. Çok yanlış şey ya, böyle şey olabilir mi arkadaşlar? Varsa belgeniz gelirsiniz dersiniz ki buyurun, ‘Şu yanlıştır, nüfuzunuzu kullanarak yapmışsınız’ dersiniz. İkide bir bunu gündeme getiriyorsunuz. Beni biliyorsunuz... Kardeşimle ilgili ciddi ithamlar, iftiralar olan bir hadisedir ve mahkeme kararıyla da ortadadır.

Bu konuların burada gelmesi gerçekten son derece yanlış. Ama belge olur, bilgi olur çıkarsınız söylersiniz, tabii ki buna yadırgamıyorum. Hepimizin çoluğu çocuğu var, böyle bir şey olabilir mi?” Çelik’in konuşmasının ardından soru hakkı bulunan CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, “Vazgeçtim sorudan. Bir de ben kızdıracaktım sizi ama yeterince kızdınız, bir başka gelişinizde” diyerek vazgeçti.nternet yasaklarını yeniden düzenleyen maddelerin de olduğu Torba Teklifin Meclis’teki görüşmelerinde kişisel sorular Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i öfkelendirdi.

FARUK ÇELİK KİMDİR?

1956 yılında Artvin-Yusufeli ilçesinde doğdu. İlkokulu Artvin de orta öğrenimini Bursa da tamamladı. Bursa Yüksek İslam Enstitüsü'nü bitirdi. Yıldız Üniversitesine bağlı Kocaeli İşletme Enstitüsünde iki yıl işletme eğitimi gördü. Dört yıl Lise öğretmenliği yapan Sayın ÇELİK, çeşitli dallarda ticaretle meşgul oldu. İki yıl süreyle de yerel bir gazetenin sahipliğini ve köşe yazarlığını yaptı. Siyasete gençlik kollarında başladı. Bursa İl Başkanlığı ve Fazilet Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 18 Nisan 1999 yılında yapılan seçimlerde 21. dönem Bursa Milletvekili seçildi. İçişleri Komisyonu ve Dilekçe Komisyonu üyeliklerinde bulundu.

2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucuları arasında yer alan Faruk ÇELİK 22. dönem Bursa Milletvekili olarak 2.defa seçildi. 5 yıl süre ile Ak Parti Grup Başkan Vekilliği yaptı. 23 Temmuz 2007 yılında yapılan seçimlerde 23. dönem Bursa Milletvekili olarak 3.defa seçilen Faruk Çelik 60. Hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Devlet Bakanı olarak görev yaptı. 12 Haziran 2011 yılında yapılan 24. dönem Milletvekili seçimlerinde Şanlıurfa’dan Milletvekili seçilen ve 61. Hükümette 2. kez Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak atanan Sayın Faruk ÇELİK evli ve 4 çocuk babasıdır.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım