Sabıka Kaydı Sorgulama TC ile ve e Devlet Şifresi ile Nasıl Yapılır

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Sabıka kaydı sorgulama işleminizi artık e-Devlet üzerinden TC kimlik no, e Devlet şifresi, mobilya imza, elektronik imza ya da TC kimlik kartı bilgileriniz online olarak yapabilirsiniz.

Adli Sicl Kaydı Sorgulama

Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Sabıka Kaydı Sorgulama Nasıl Yapılır Video Sunum

Sabıka Kaydı (Adli Sicil Kaydı) Sorgulama Nasıl Yapılır

PTT'den kimliğiniz ile aldığınız e-Devlet Şifresini e-Devlet giriş ekranında TC Kimlik no giririyorsunuz. Açılan ekranda Adli Sicil Kaydı Sorgulama Formunda Kurum Türü (Resmi ya da Özel), sabıka kaydının neden verileceği ve adli sicil kaydı belgesinin nereye verileceği bilgilerini girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız.

Sabıka Kaydı Sorgulama

Sorgulamaya Esas Bilgileriniz alanında ad, soyad, baba ve anne adı, doğum yeri, tarihi, nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe bilgilerine göre sabıka kaydınızı sorgulayabilirsiniz.

İnternet üzerinden sabıka kaydı sorgulanmasına karşın adli sicil kaydı belgesini devletin resmi kurumlarından şahsen başvurarak almalısınız.

Sabıka Kaydı Nerden Alınır?

Sabıka kaydı almak isteyen kişiler kendilerine en yakın adliyeye giderek adli sicil kaydını alabilirler. Sabıka kaydını alırken adli sicil kaydı belgenin ne amaçla alındığına dair ilgili personele bilgi vermek gerekir.

Bulunduğu bölgede adliye olmayan kişiler ise kaymakamlığa giderek de sabıka kaydı alabilirler. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız ise sabıka kaydı için konsolosluğa başvurması gerekir. Sabıka kaydını Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları istediği zaman belirtilen resmi mercilerden alabilir. Sabıka kaydını bir başkası adına almak istiyorsanız noterde o kişi hakkında vekâletinizin bulunması gerektiğini unutmayınız.