Nüfus Cüzdanı Seri No Sorgulama

Friday, January 22, 2021
Nüfus Cüzdanı Seri No Öğrenme online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ekli "Kimlik Paylaşımı Sistemi Yönetmeliği"nin yürürlüğe konulması; İçişleri Bakanlığı'nın 9/10/2006 tarihli ve 555 sayılı yazısı üzerine, 25/4/2006 tarihli ve 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununa göre, Bakanlar Kurulu'nca 16/11/2006 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Nüfus Cüzdanı Seri No Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Aşağıdaki ekrana tıkladığınızda İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetlerden bazıları;
  • T.C. Kimlik numaramı bulamıyorum, ne yapmalıyım ?
    Kayıtlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.
  • T.C. Kimlik No nedir ?
    T.C. Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş tekil bir sayıdır.
  • Yabancı Kimlik No nedir ?
    Yabancı Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye'de herhangi bir amaçla süreli olarak Yabancılara Ait İkamet Tezkeresi - İkamet İzni / Çalışma İzni almış olan yabancılara verilmiş tekil bir sayıdır.
Nüfus Cüzdanı Seri No Sorgulama

Online Kimlik Sorgulama İşlemleri Nelerder?

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım