Karne Notları e Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne Yükleniyor

Monday, April 6, 2020
Karneler için gün sayılırken öğrencilerin karne notları e-Okul sistemine girilmeye başlandı. e Okul veli bilgilendirme sistemi (e okul vbs) öğretmenlerin, okul yönetiminin girdiği karne notları, devam durumları, sınav bilgileri, proje bilgilerini velilerin ve öğrencilerin değerlendirmesi için hazırlanıyor.
e okul karne notları


Bireysel ya da toplu duyurular, ders programları, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı, öğrenci devamsızlık bilgileri, dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar, karne notları, öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalar, aldığı puanlar, öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler yer almaktadır.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemie-Okul Nerelerde Kullanılmakta

MEB'den yetki almış olan tüm ilköğretim okulları, özel ilköğretim okulları, devlet liseleri, özel liseler, eğitim kurumları ve anaokulu eğitim kurumlarında e-Okul kullanılır. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi yeni bilgi sistemleri eklenerek genişlemeye devam etmekte.

e-Okul'da Neler Var

eOkul'un kuruluşundan bu yana öğrencinin temel olarak okula kayıt tarihi, dosya bilgileri ve resmi e-okul yönetim sistemine girilmiştir. Yapılan nakiller, alınan nakiller, öğrenci devamsızlık girişleri, devamsızlığın takibi ve okulun ders programından, gireceği dersler ve ders öğretmenleri, sınav tarihleri, gelişim raporları işlemlerine kadar bütün bilgileri e okul VBS'de bulabilirsiniz.

e-Okul Karne Sonuçları'nda Neler Var ?

Öğrencilerin sınav notları, proje ödevlerinden aldığı notlar, not ortalamalarını öğrenebilirsiniz. e-Okul veli bilgilendirme sistemi'nde veliler çocuklarının eğitim hayatlarındaki gelişimine katkıda bulunabilirler. e-Okul VBS her geçen gün yeniliklerle gelişmeye devam etmekte.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım